סגור
אדם נוימן מייסד חברת WeWork (צילום 2023)
אדם נוימן מייסד חברת WeWork. הקים כבר חברת נדל"ן חדשה (צילום: Shahar Azran/Getty Images)

אדם נוימן מוותר על הניסיון לרכוש בחזרה את WeWork

המייסד המודח של חברת שיתוף המשרדים הציע מוקדם יותר השנה לשלם 500 מיליון דולר לחלץ אותה מהליך פשיטת רגל, אך ההנהלה דחתה את ההצעה והציגה תוכנית משלה שאושרה בבית המשפט לפשיטות רגל.  "נראה שהחברה מתכוונת להיחלץ מפשיטת הרגל באמצעות תוכנית שאינה מציאותית ובעלת סיכוי נמוך להצליח", מסר נוימן על החלטתו

איש העסקים אדם נוימן הודיע כי הוא מוותר על המאמצים שלו לרכוש בחזרה את החברה שייסד, WeWork.
נוימן הציע מוקדם יותר השנה לרכוש את חברת שיתוף המשרדים הנמצאת בהליכי פשיטת רגל עבור 500 מיליון דולר. אולם, ההצעה נתקלה בסירוב מצד ההנהלה הנוכחית של החברה, ולאחרונה היא הגישה את התוכנית שלה לחילוץ החברה מפשיטת רגל, שלא כללה את נוימן. בחודש שעבר אישר שופט בבית המשפט לפשיטות רגל את התוכנית, שמוחקת 4 מיליארד דולר מחובות החברה וכוללת הזרמה של 450 מיליון דולר מסופטבנק, שיאפשרו את סיום הליך פשיטת הרגל.
"במשך מספר חודשים ניסינו לעבוד באופן קונסטרוקטיבי עם WeWork כדי לייצר אסטרטגיה שתאפשר לה לשגשג", מסר נוימן בהצהרה לניו יורק טיימס. "אך במקום זאת, נראה שהחברה מתכוונת להיחלץ מפשיטת רגל באמצעות תוכנית שאינה מציאותית ובעלת סיכוי נמוך להצליח".
נוימן (45) הודח מהחברה ב-2019 לאחר ניסיון כושל להנפיק אותה, שחשף את הבעיות במודל העסקי ואת סגנון ניהולו השנוי במחלוקת. ב-2022 הוא הקים חברת נדל"ן חדשה בשם פלו, שכבר גייסה 350 מיליון דולר מחברת ההון סיכון אנדריסן הורוביץ. בחודש שעבר אף השיקה החברה שני מגדלי דירות בדרום פלורידה.
לעומת זאת, WeWork שבשיאה הוערכה ב-47 מיליארד דולר, נקלעה לקשיים בעקבות המגפה והמעבר לעבודה מהבית. היא הונפקה בסופו של דבר ב-2021 באמצעות מיזוג עם ספאק, אך שווי השוק שלה צנח לפחות מ-50 מיליון דולר. בנובמבר הגישה החברה בקשה להגנה מפני נושים.