סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
אדם נוימן מייסד WeWork היום משקיע נדל"ן
אדם נוימן. ייסדאת WeWork, הודח, מנסה לחזור (צילום:דן קינן)

אדם נוימן מנסה לרכוש בחזרה את WeWork

4 שנים לאחר שהודח מהחברה, מנסה נוימן מייסד החברה לרכוש אותה בחזרה. החברה הגישה באחרונה בקשה להגנה מפני נושים. נוימן גיבש קבוצת רכישה בשיתוף עם דן לואב המנהל קרן גידור Third Point Capital, והגיש הצעה לרכישת נכסי WeWork

אדם נוימן רוצה לחזור ל"בייבי" שהקים – חברת חללי העבודה המשותפים WeWork ממנה הודח.
בימים אלה מגבש נוימן קבוצה שתרכוש בחזרה את החברה שהגיעה להליכי הגנה מפני נושים. עורכי דינו של נוימן שלחו אתמול מכתב ליועצים של WeWork ובו הצעה לרכישתה על ידי הסטארט אפ החדש של נוימן בשם Flow. הסטארט-אפ, שעוסק גם הוא בתחום הנדל"ן, גייס 350 מיליון דולר בשנה שעברה.
את המימון הנוסף הבטיח להעמיד לנוימן דן לואב, מייסד ומנכ"ל קרן גידורThird Point Capital שהחלה לפעול גם בישראל בתקופה האחרונה. Flow מציעה לרכוש את הנכסים של WeWork, אך על פי עורכי הדין שלה, היא לא מקבלת תשובה לפניותיה וזאת למרות שעורכי הדין של WeWork מחוייבים למקסום התמורה לבעלי המניות שלה.
נוימן הקים את WeWork לפני 14 שנה ובשיאה היא הוערכה בשווי של 47 מיליארד דולר, אלא שתשקיף ההנפקה שהייתה אמורה להתקיים ב-2020 בוול סטריט חשף את הפסדיה העצומים של החברה. ההנפקה בוטלה ונוימן נאלץ לעזוב את החברה.
היא הונפקה בסופו של דבר ב-2021 באמצעות ספאק לפי שווי של 9 מיליארד דולר, אך מאז ההנפקה מנייתה ידעה בעיקר ירידות עד שהחברה הגיעה לצ'פטר 11 בנובמבר האחרון.