סגור

בבריטניה מודאגים: עסקת המכירה של צ'לסי - בספק

הדדליין להשלמת עסקת המכירה של קבוצת הכדורגל לקונסורציום בהובלת טוד בוהלי הוא עוד שבועיים, ובממשלה חוששים שצ'לסי תיאלץ להתפרק אם רומן אברמוביץ' יסרב לקבל את מבנה המכירה שהוצע על ידי השרים

בממשלה הבריטית חוששים שעסקת המכירה של צ'לסי לא תצא בסופו של דבר לפועל, זאת בשל הסירוב לכאורה של רומן אברמוביץ' לקבל מבנה מכירה חדש שהוצע על ידי השרים, כך לפי דיווח בגרדיאן.

הדדליין להשלמת עסקת המכירה של קבוצת הכדורגל הוא עוד שבועיים, ובממשלה חוששים שצ'לסי תיאלץ להתפרק אם לא תושג הסכמה. בממשלה נחושים שהרווחים ממכירת הקבוצה לקונסורציום בהובלת טוד בוהלי לא יגיעו לידי אברמוביץ', שהושתו עליו סנקציות לאחר פלישת רוסיה לאוקראינה.

1 צפייה בגלריה
רומן אברמוביץ' מוכר את צ'לסי אוליגרכים רוסיה
רומן אברמוביץ' מוכר את צ'לסי אוליגרכים רוסיה
רומן אברמוביץ' מוכר את צ'לסי אוליגרכים רוסיה
(גטי)

רישיון הפעילות המיוחד שהוענק לצ'לסי בתוקף עד ה-31 במאי ומחייב את אישור הממשלה כדי להוציא לפועל את העסקה. אך הדיונים לגבי ההלוואה בגובה 1.6 מיליארד פאונד שהעניק אברמוביץ' למועדון נקלעו למבוי סתום, והתגבר החשש שהעסקה לא תושלם בזמן לדדליין. ההצעה של הממשלה היא להליך בשני שלבים שבו 2.5 מיליארד פאונד מעסקת המכירה לבוהלי יועברו לחשבון נאמנות ויתרמו לארגון צדקה לקרבנות של המלחמה באוקראינה.
אולם גורמים בממשלה טענו כי העסקה תקועה בשל מבנה הבעלות על המועדון. החברה האם של צ'לסי, פורדסטם חייבת 1.6 מיליארד פאונד לקמברלי אינטרנשיונל אינווסטמנטס (Camberley International Investments), חברה הרשומה בג'רזי הנחשבת בבעלותו של אברמוביץ'. בממשלה טוענים כי אברמוביץ' וצ'לסי מעוניינים לשלם חזרה את ההלוואה ואז להקפיא את ההון לפני שיוכל לעבור לארגון הצדקה. אולם, הטענה היא שזה יפר את הסנקציות שהוטלו על אברמוביץ'. לפי הגורמים בממשלה, הדרישה היא לקבל התחייבויות משפטיות שהכסף לא יגיע בסופו של דבר לידיו של האוליגרך. מצ'לסי ואברמוביץ' לא התקבלה תגובה לדיווח.
במחנה של אברמוביץ' הכחישו בעבר כי הוא יחסום את העסקה בכך שיחזור בו מהבטחתו למחוק את ההלוואה. אברמוביץ' הבטיח כי ארגון הצדקה יהיה עצמאי לגמרי ובראשו יעמוד יו"ר לשעבר של סוכנות של האו"ם שאינו קשור אליו.