סגור

ביל גייטס אופטימי: ב-2022 התמותה מקורונה תהיה נמוכה מזו הנגרמת משפעת

זאת בהנחה שלא יתגלה זן מסוכן יותר של הנגיף עד אמצע השנה הבאה, כך לדבריו; לפי גייטס, השילוב בין חיסונים, חיסונים טבעיים ופיתוח של תרופות אוראליות יוביל לכך ש"שיעורי המוות ושיעורי התחלואה יירדו בחדות". בנוסף, בעיות אספקת החיסונים מסביב לעולם ייפתרו - ויוחלפו בבעיות לוגיסטיות של הפצה בלבד

ביל גייטס מפרסם תחזית אופטימית למדי בכל הקשור להתנהלות העולמית מול הקורונה. לדברי מייסד מיקרוסופט, מקרי המוות כתוצאה מקורונה ושיעורי ההדבקות ייפלו מתחת לרמות העונתיות של השפעת עד אמצע השנה הבאה - בהנחה שלא יתגלה זן מסוכן יותר בזמן הזה.
גייטס אמר את הדברים בכנס של בלומברג שנערך בסינגפור ובו השתתף וירטואלית. לדבריו, השילוב בין חיסונים, חיסונים טבעיים ופיתוח של תרופות אוראליות, יוביל לכך ש"שיעורי המוות ושיעורי התחלואה יירדו בחדות". בתחילת השבוע פנתה חברת פייזר ל-FDA בבקשה לקבל אישור חירום לגלולה שפיתחה.
לפי גייטס, המגבלות שמפריעות לחיסון העולם נגד קורונה יתחילו להשתנות בשנה הבאה, שכן אז ייפתרו בעיות האספקה - שיוחלפו בשאלות לוגיסטיות בנוגע להפצה של החיסונים.
1 צפייה בגלריה
ביל גייטס אוקטובר 2021
ביל גייטס אוקטובר 2021
ביל גייטס
(צילום: בלומברג)
"החיסונים הם חדשות טובות מאד, ובעיות האספקה ייפתרו ברובן לקראת אמצע השנה הבאה, כך שנהיה מוגבלים רק על ידי הצד הלוגיסטי והביקוש", אמר גייטס. עם זאת, הוא הודה כי בשלב זה עוד לא ברור מה תהיה רמת הביקוש לחיסונים במדינות רבות, במיחד באזורים כמו דרומית לסהרה.
לנוכח האמונה של גייטס בדבר השיפור במאבק בקורונה, הוא קרא גם לפעול על מנת למגר את השפעת - וזאת במטרה להפחית את האיומים של מגפה עתידית.