סגור

סגן הנשיא פנס יקבל 3-4 מיליון דולר עבור זכרונותיו מטראמפ

על פי דיווח ב-CNN, סגן הנשיא לשעבר חתם על חוזה לפרסום שני ספרי זכרונות. בכירה בהוצאת 'סיימון אנד שוסטר' הבטיחה כי ספרו של פנס על התקופה בה כיהן תחת הנשיא דונלד טראמפ יהיה "חושפני"

סגן נשיא ארה"ב לשעבר מייק פנס חתם על חוזה לפרסום שני ספרים בשווי 4-3 מיליון דולר, כך לפי אתר CNN, ובכך הוא הפך לראשון מהמעגל הפנימי של דונלד טראמפ להשיג עסקת ספרים רווחית.


במסגרת החוזה, האוטוביוגרפיה של פנס מתוכננת להתפרסם ב-2023. "אני אסיר תודה שיש לי ההזדמנות לספר לציבור האמריקאי את סיפור חיי בשירות הציבורי החל מתקופתי בקונגרס, דרך התקופה במשרת מושל אינדיאנה ועד לסגן נשיא ארה"ב", מסר פנס בהצהרה. "אני מצפה לעבודה עם הצוות יוצא הדופן בהוצאת סיימון אנד שוסטר ומזמין את הקוראים להצטרף למסע מעיר קטנה באינדיאנה ועד לוושינגטון הבירה".

1 צפייה בגלריה
מייק פנס ורעייתו קארן מגיעים לטקס ההשבעה של ביידן
מייק פנס ורעייתו קארן מגיעים לטקס ההשבעה של ביידן
מייק פנס ורעייתו קארן מגיעים לטקס ההשבעה של ביידן
(צילום: גטי)

לפי סיימון אנד שוסטר, החוזה כולל גם ספר נוסף של פנס, אך לא נחשפו פרטים נוספים על הנושא שלו. דיינה קאנדי, בכירה בהוצאה לאור, מסרה כי ספרו של פנס יהיה "חושפני", אך לא ציינה אם הוא יתייחס לאירועי 6 בינואר, אז הסתער המון על גבעת הקפיטול בעת הדיון על אישור זכייתו של ג'ו ביידן בבחירות לנשיאות. פנס ספג ביקורת רבה באירוע מצידם של טראמפ ותומכיו לאחר שלא התערב בהליך האישור כפי שדרשו.
פנס הוא אמנם המקורב הראשון של טראמפ שמכריז על חוזה ספרים מאז סיום הכהונה בינואר, אך לפי הדיווחים, גם היועצת הבכירה קליאן קונווי ומזכיר המדינה לשעבר מייק פומפאו מתכננים לפרסם ספרים על התקופה.
"ספרו החושפני של פנס יהיה הספר המגדיר של כהונת הנשיאות השנויה ביותר במחלוקת בהיסטוריה האמריקאית", סיכמה קאנדי.