סגור

הקורונה עשתה להן טוב: 25 המשפחות העשירות בעולם שוות כבר 1.7 טריליון דולר

לפי דיווח של בלומברג, עושרן של המשפחות העשירות בעולם גדל בשנה האחרונה ביותר מ-22%. כך למשל הונה של משפחת וולטון, העומדת בראש ענקית הקמעונאות וולמארט, גדל ב-23 מיליארד דולר ל-232 מיליארד דולר. נמצא כי אחוז מהמבוגרים בעולם הפכו למיליונרים לראשונה בשנה שעברה בתקופת המגפה

עושרן של 25 המשפחות העשירות בעולם גדל בשנה האחרונה ביותר מ-22%, ושוויין הנקי עמד על 1.7 טריליון, עם רווח של 312 מיליארד דולר, כך לפי דיווח של בלומברג.
משפחת וולטון, העומדת בראש ענקית הקמעונאות וולמארט בארצות הברית, נמצאת בראש הרשימה זו השנה הרביעית ברציפות. המשפחה חזתה בגדילה של 23 מיליארד דולר בהונה בשנה האחרונה, והשווי הנקי שלה עומד על 232 מיליארד דולר.

העושר שרכשו שושלות יוקרה גדל באופן אקספוננציאלי, כאשר הרמס הגדילה את עושרה ל-111.6 מיליארד דולר. עם זאת, משפחת לי, שבבעלותה חברת סמסונג, נפלטה מהרשימה, לאחר ששילמה 11 מיליארד דולר במס ירושה לאחר מותו של אב המשפחה ויושב ראש החברה, לי קון הי.
2 צפייה בגלריה
מימין רוב וולטון אליס וולטון ו ג'ים וולטון יורשי וולמארט
מימין רוב וולטון אליס וולטון ו ג'ים וולטון יורשי וולמארט
משפחת וולטון. מימין: רוב וולטון, אליס וולטון וג'ים וולטון, יורשי וולמארט
(צילום: רויטרס)
בניו יורק, משפחת לאודר, בעליה של יצרנית הקוסמטיקה אסתי לאודר, נכנסה לרשימה. משפחת דאסו, המחזיקה ביצרנית המטוסים האזרחיים והצבאיים דאסו, נכנסה גם היא לרשימת העשירים האקסקלוסיבית.
במחקר שנערך על ידי קרדיט סוויס הודגש כי אחוז אחד מהמבוגרים ברחבי העולם הפכו למיליונרים בפעם הראשונה בשנה שעברה בתקופת המגפה. מספר האנשים בשווי נטו גבוה במיוחד עלה בשנה שעברה ב-24% - העלייה המהירה ביותר מאז 2003.
2 צפייה בגלריה
ברנרד ארנו יו"ר LVMH
ברנרד ארנו יו"ר LVMH
ברנרד ארנו, יו"ר LVMH
(צילום: AFP)
ארצות הברית היא המדינה שבה נרשם הזינוק החד ביותר בצמיחת העושר של האולטרה-מיליארדרים, עם עלייה של 29% בסך הונם ביחס לשנה שעברה. בסך הכל, אחראים אותם אילי הון אמריקאים ל-37% מסך ההון שהצטבר בשנה שעברה לחשבונות של האולטרה-עשירים בעולם. העלייה במספרם של המיליארדרים התרחשה בעיקר בענפי הטכנולוגיה, הספנות והרכב.
את רשימת "הסופר מיליארדרים" הובילו ג'ף בזוס של אמזון; מנכ"ל ספייס X, אלון מאסק; ברנרד ארנו, יו"ר ומנכ”ל התאגיד הצרפתי LVMH, המייצר בין היתר את מוצרי לואי ויטון, שמפנייה מואט ואת מותג הקוניאק הנסי; ומייסד מיקרוסופט ביל גייטס.