סגור

חברת המשלוחים דורדאש רוכשת את וולט ב-7 מיליארד יורו

העסקה, שתתבצע במניות, צפויה להיסגר במחצית השנייה של 2022; חברת המשלוחים הפינית, הפופולרית מאוד בישראל, תשמור על שמה ועל האפליקציה שלה

חברת משלוחי המזון האמריקאית דורדאש (DoorDash) הודיעה כי תרכוש את שירות המשלוחים וולט (Wolt) בעסקת מניות בשווי כולל של 7 מיליארד יורו. מניית דורדאש עולה בכ-4% במסחר המאוחר בניו יורק. העסקה צפויה להיסגר במחצית השנייה של 2022, וההודעה עליה פורסמה במסגרת הדוחות של דורדאש לרבעון השלישי.
למרות הרכישה, הרי שמבחינת הלקוחות, העסקים והשליחים של וולט - הכל ישאר זהה: האפליקציה, השירות, ושם החברה.
וולט, שהוקמה בפינלנד ב-2014, מעסיקה כיום כ-4,000 עובדים ופועלת ב-23 מדינות. החברה גייסה עד כה יותר מ-800 מיליון דולר, כולל 530 מיליון דולר בינואר. וולט הודיעה אז כי הכנסותיה ב-2020 קפצו פי שלושה ל-345 מיליון דולר, כשבמקביל היא רשמה הפסד של 45 מיליון דולר. לדברי החברה אז, מספר המנויים שלה עבר את ה-10 מיליון.
דורדאש עצמה, שכאמור פרסמה הערב לאחר נעילת המסחר בוול סטריט את דוחותיה לרבעון השלישי, רשמה הפסד נקי של 101 מיליון דולר - לעומת הפסד של 43 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2020. ההפסד למניה עמד על 30 סנט, לעומת ציפיות האנליסטים להפסד של 26 סנט למניה. ההכנסות הסתכמו ב-1.28 מיליארד דולר - מעל התחזיות להכנסות של 1.18 מיליארד דולר. החברה פועלת בכ-7,000 ערים בארה"ב, קנדה, אוסטרליה ויפן.
2 צפייה בגלריה
וולט wolt משלוחים תל אביב
וולט wolt משלוחים תל אביב
שליח של וולט
(צילום: רויטרס )
״דורדאש ווולט חולקות חזון משותף לבניית פלטפורמה גלובאלית לסחר מקומי המעצימה את הקהילות בהן אנחנו פועלים,״ אמר מייסד ומנכ"ל דורדאש טוני שו. "תחת הנהגתו של מיקי קוסי, וולט בנתה תרבות של אופטימיות, אופרציה מוקפדת, ויזמות תמידית שמתאימה לדרך שלנו. באמצעות החיבור הזה, אנו מאמינים שנוכל להאיץ את הפיתוח הטכנולוגיֿ, להתמקד בכל שוק, ולשפר את הערך שאנו מביאים ללקוחות, לעסקים ולשליחים סביב העולם".
"דורדאש בנתה עסק מרשים בשוק הכי משמעותי בעולם, ואילו אנחנו באים ממדינה קטנה בה יצרנו התמחות והתמקצעות בהתרחבות עסקית כבר בשלב מוקדם. אנחנו נרגשים לחבור אל טוני והצוות של דורדאש כדי לבנות משהו גדול יותר ביחד", אמר מייסד ומנכ"ל וולט, מיקי קוסי.
ארנון דינור, שותף בקרן 83North הישראלית ובין המשקיעות בוולט, אמר: "מראשית הדרך, היו לוולט את היכולות, הלך הרוח והצוות לבנות חברה שיכולה להצליח ברמה הבינלאומית ולצמוח. החדשנות הטכנולוגית של וולט, האופרציה המדויקת והמחויבות ללקוחות הן שהביאו להצלחתה. חווינו את זה בישראל מקרוב, והאמנו בדרכה של וולט. החבירה עם דורדאש, מובילה עולמית בתעשייה, תהיה שותפות נהדרת ותביא הצלחה גדולה לכל הצדדים".

2 צפייה בגלריה
חברת משלוחי המזון דורדאש
חברת משלוחי המזון דורדאש
שליח של דורדאש
(צילום: שאטרסטוק)