סגור

מיוגה לריצה: לולולמון נכנסת לשוק נעלי הספורט

מתחרה חדשה לנייקי? יצרנית בגדי היוגה תוציא לשוק זוג נעליים ראשון כבר ב-22 במרץ השנה, בשלב זה רק לנשים - בחודשים הבאים יורחב המגוון ובקיץ תשיק החברה גם נעלי ספורט לגברים; המנכ"ל: "זה רגע מרגש עבור המותג"

יצרנית בגדי היוגה וההתעמלות לולולמון מתרחבת לתחום הנעליים - החברה הודיעה על השקת קטגוריית מוצרים חדשה שתתחרה בנייקי ואדידס. באתר CNBC דיווחו כי נעל הריצה הראשונה לנשים שנקראת Blissfeel תוצע למכירה החל מה-22 במרץ בשווקים נרחבים ברחבי צפון אמריקה, סין ובריטניה. מחיר זוג נעליים יעמוד על 148 דולר.
2 צפייה בגלריה
נעלי ריצה נעלי ספורט לולולמון
נעלי ריצה נעלי ספורט לולולמון
נעל הספורט החדשה של לולולמון
(צילום: lululemon )

מלולולמון נמסר כי התכנון הוא להשיק גם קולקציית נעליים לגברים בשנה הבאה, במקביל להרחבת המגוון המוצע לנשים עם מהדורות מיוחדות ונעלי ספורט עונתיים. עוד קודם לכן, בלולולמון מתכננים להשיק בקיץ 2 דגמים של נעלי ריצה לנשים במחירים של 138 דולר ו-148 דולר, ולאחר מכן דגם של נעליים פתוחות המיועדות לאחרי האימונים במחיר של 58 דולר ועוד דגם ריצה עם סולייה עבה יותר במחיר של 128 דולר.

מנכ"ל החברה קלווין מקדונלד מסר בהצהרה כי ההתרחבות לשוק הנעליים הייתה הצעד הטבעי הבא עבור לולולמון. "זה רגע מרגש עבור המותג", הוסיף. "אנחנו נכנסים לקטגוריית הנעליים באותה צורה שבה בנינו את עסקי הבגדים שלנו – עם מוצרים המיועדים לפתור צרכים שלא נענו ומיוצרים קודם כל עבור נשים".
מכירות נעלי הספורט זינקו במהלך המגיפה, שכן יותר צרכנים החלו להתעמל או פשוט העדיפו נעליים נוחות יותר בזמן העבודה מהבית. אולם, מדובר בשוק צפוף ביותר שבשליטת ענקיות כמו נייקי והמתחרות הנוספות. מכירות נעלי הספורט בארה"ב צמחו בשנה שעברה ב-17% לגברים ו-24% לנשים לעומת שנה קודם לכן, כך לפי הנתונים שאספו בחברת המחקר NPD גרופ.
מותגי נעלי הספורט המובילים לנשים הם נייקי, סקצ'רס, אדידס, ברוקס וניו באלאנס. עם זאת, ההערכה היא כי השנה תירשם צמיחה חד ספרתית בלבד במכירות לאור הזינוק שנרשם שנה שעברה.
המכירות של לולולמון עבור 12 החודשים שהסתיימו ב-31 בינואר, 2021 טיפסו ל-4.4 מיליארד דולר מ-3.98 מיליארד דולר שנה קודם לכן. לשם השוואה, בנייקי דיווחו על מכירות של 44.5 מיליארד דולר בשנה הפיסקאלית שהסתיימה ב-31 במאי, עלייה של 19% לעומת שנה קודם לכן.
2 צפייה בגלריה
נעלי ריצה נעלי ספורט לולולמון
נעלי ריצה נעלי ספורט לולולמון
נעלי ריצה נעלי ספורט לולולמון
(צילום: lululemon )