סגור

רחוק מהבית - המדינה המבודדת שנתנה למייסד גוגל אישור תושבות

המיליארדר לארי פייג' קיבל תושבות בניו זילנד בפברואר השנה, בזמן שגבולותיה היו פתוחים אך ורק לתושבים בשל מגפת הקורונה. לפני שבועיים פורסם כי הוא בילה גם במדינת האיים פיג'י

המיליארדר לארי פייג', אחד ממייסדי גוגל, קיבל תושבות בניו זילנד ובילה זמן במדינה במהלך המגפה, כך אישרה אתמול ממשלת ניו זילנד, על פי דיווח של אתר CNBC.


פייג', בן ה-48, הגיש בקשה לתושבות במדינה בנובמבר 2020, באמצעות ויזת Investor Plus של המדינה, אך לא ניתן היה לעבד את הבקשה כיוון שהוא לא נכח במדינה באותו זמן.
הוויזה, שמצריכה את מגישיה להחזיק בלפחות 10 מיליון דולר ניו-זילנדיים להשקעה במדינה (7 מיליון דולר אמריקאי) לאורך תקופה של שלוש שנים, עובדה לאחר שהוא נחת באוקלנד ב-12 בינואר, יום אחרי שמשפחת פייג' הגישה בקשה דחופה לפינוי בנה מאיי פיג'י עקב מצב חירום רפואי.

2 צפייה בגלריה
לארי פייג' מייסד גוגל 2018
לארי פייג' מייסד גוגל 2018
לארי פייג'
(צילום: רויטרס)

"ברגע שמר פייג' נכנס לניו זילנד, ניתן היה לעבד את בקשתו והיא אושרה ברביעי בפברואר 2021", כך מסר שירות ההגירה של ניו זילנד בהודעה לעיתונות. שר הבריאות של ניו זילנד, אנדרו ליטל, אמר לפרלמנט ביום חמישי שהמדינה מקבלת כמאה בקשות לפינוי רפואי מדי שנה. "נאמר לי שכל הצעדים הרגילים בוצעו במקרה הזה", הוא אמר בתגובה לשאלה על האופן שבו הצליח פייג' להיכנס למדינה בזמן שגבולותיה היו פתוחים אך ורק לתושבים.
במהלך מגפת הקורונה ניו זילנד שמרה על שיעורי הדבקה נמוכים על ידי כך שאסרה כניסה לתיירים ומבקרים. "רשות ההגירה של ניו זילנד יכולה לאשר שלארי פייג' עמד בדרישות הנחוצות כדי שבקשת הכניסה שלו לניו זילנד תאושר", אמר דובר של הממשלה. ג'סינדה ארדרן, ראשת ממשלת ניו זילנד, אמרה לפרלמנט שהיא לא עודכנה באשר לכניסתו של פייג'. "בכל הקשור לפינוי רפואי, זוהי החלטת הרופאים, ואני סומכת לגמרי על הרופאים שלנו שיקבלו את ההחלטה", אמרה.

לא רק בניו זילנד

לפני שבועיים פורסם כי פייג', המייסד הנחבא אל הכלים של גוגל, בילה על פי דיווחים את רוב תקופת הקורונה במדינת האיים פיג'י באוקיינוס השקט, לאחר שנכנס אליה באמצעות הליך שנועד לאפשר לאולטרה-עשירים לעקוף את מגבלות התנועה.
"הניו יורק פוסט" מדווח כי המיליארדר, שנמנע מאור הזרקורים, בילה את זמנו בעיקר באי בצורת הלב טברואה ( Tavarua), ששוכן מערבית לאי פיג'י המרכזי, כך לפי שני אנשים שראו אותו שם.

2 צפייה בגלריה
הילטופ וילה לוקאלה איילנד ריזורט איי פיג'י חופשה יקרה
הילטופ וילה לוקאלה איילנד ריזורט איי פיג'י חופשה יקרה
אתר נופש בפיג'י
(צילום: white-desert )