סגור

"אם אני יכול לנהל את Airbnb מהבית באמצעות לפטופ - אחרים יכולים לטייל ולעבוד"

בריאן צ'סקי, מנכ"ל חברת שיתוף הבתים, סבור כי התקופה שלאחר מגיפת הקורונה תיטיב עם החברה שלו: "צפוי שגשוג". להערכתו, אימוץ קבוע של הרגלי עבודה מרחוק ייצור נישה חדשה למטיילים שעובדים במקביל

בריאן צ'סקי, מייסד ומנכ"ל Airbnb, אמר בראיון ל-CNBC כי הסדרי המגורים והעבודה הגמישים שצפויים לאחר סיום מגפת הקורונה, יועילו לחברה שלו.

צ'סקי, שמוקדם יותר השבוע הודיע כי הוא מתכוון לגור בחודשים הקרובים בדירות המוצעות להשכרה באתר על מנת ללמוד כיצד "לשפר את החוויה" של הלקוחות, אמר עוד כי להערכתו אימוץ קבוע של הרגלי עבודה מרחוק ייצור נישה חדשה למטיילים שעובדים במקביל.
"הם יכולים לעשות את מה שאני עושה – אני מנהל חברה די גדולה מתוך מחשב נייד עם WiFi של אנשים אחרים", אמר. "אם אני יכול לעשות את העבודה שלי מבית באטלנטה, פירוש הדבר שהרבה אנשים יוכלו לטוס בכל רחבי העולם ולהמשיך בחיים שלהם, לא רק לטייל".
1 צפייה בגלריה
בריאן צ'סקי מנכל ומייסד משותף של חברת Airbnb
בריאן צ'סקי מנכל ומייסד משותף של חברת Airbnb
בריאן צ'סקי
(צילום: בלומברג)
צ'סקי ציין עוד כי התוכנית של החברה ללכידת הנישה החדשה הזו היא לייצר חוויות שגורמות ללקוחות להרגיש כאילו הם חיים בתוך קהילה ולא רק נוסעים ליעד זמני. עם זאת, הוא לא סיפק פרטים נוספים על הדרך שבה החברה להשכרת בתים לטווח קצר מתכוונת להגשים זאת. הוא כן אמר כי השיפורים לשירותים המוצעים יגיעו בדיוק בזמן לעלייה הצפויה בנסיעות בקיץ.
להערכתו, צפוי זינוק בהזמנות לאחר שההגבלות על הטיסות הבינלאומיות יוסרו. "תקופת שגשוג גדולה תגיע בקרוב ל-Airbnb", אצ'סקי. "לפני פרוץ המגפה כמחצית מהעסקים שלנו היו בין מדינות. לאחר שהגבולות ייפתחו מחדש, נקבל דחיפה נוספת".
מתחילת השנה איבדה מניית Airbnb כ-6%. עם זאת. מצבה טוב משל מדד נאסד"ק, שאיבד 12%.