סגור

המדען הראשי במודרנה: אופטימי לגבי המלחמה באומיקרון

ד"ר פול ברטון אמר בראיון לעיתון הגרדיאן, כי "אני חושב שיש לנו סיבה להיות מלאי תקווה". לדבריו, לחוקרים יהיה יותר מושג על היעילות של החיסונים הקיימים נגד הווריאנט החדש "בתוך שבועיים", אך הוסיף כי גם אם יהיה צורך בחיסון חדש ניתן יהיה לייצר אותו בכמויות עד תחילת 2022

ד"ר פול ברטון, המדען הראשי בחברת מודרנה התייחס לווריאנט הקורונה החדש, אומיקרון ואמר כי אף שהוא "נראה מסוכן", הוא "אופטימי" בנוגע לסיכויים להתגבר עליו.
"אני חושב שיש לנו סיבה להיות מלאי תקווה, למדנו הרבה על הנגיף הזה באופן כללי", אמר לעיתון הגרדיאן. "אתם יודעים, למדנו כל כך הרבה על הדרכים להתמודד עם קורונה גם באמצעות דרכים פשוטות, וכמובן באמצעות חיסונים, אך אנחנו עוד לא יודעים כיצד הנגיף הזה מתנהג באוכלוסיות של אנשים מבוגרים יותר, אנשים עם מחלות רקע. אנחו באמת רוצים להבין עד כמה חמורה המחלה עלולה להיות".

1 צפייה בגלריה
ד"ר פול ברטון מנהל רפואי מודרנה Chief Medical Officer
ד"ר פול ברטון מנהל רפואי מודרנה Chief Medical Officer
ד"ר פול ברטון
(צילום: Moderna)

הוא הודה כי נראה שמדובר בווריאנט מסוכן, אך הדגיש כי יש לנו כיום תחמושת רבה להילחם בו "ולכן אני אופטימי". לדבריו, לחוקרים יהיה יותר מושג על היעילות של החיסונים הקיימים נגד הווריאנט החדש "בתוך שבועיים", אך הוסיף כי גם אם יהיה צורך בחיסון חדש ניתן יהיה לייצר אותו בכמויות עד תחילת 2022.
בדומה, הרופאה שגילתה לראשונה את הווריאנט אמרה כי אין סיבה להיכנס לפאניקה מוגזמת וכי נראה שהסימפטומים הם "מתונים ביותר". ד"ר אנג'ליק קוטזי, יו"ר איגוד הרפואה של דרום אפריקה סיפרה כי גילתה את הווריאנט לראשונה בגבר בשנות ה-30 לחייו שהתלונן על עייפות וכאבי ראש, אך לא הציג סימפטומים אחרים האופיינים לקורונה. "מה שאנחנו רואים בדרום אפריקה...זה מתון ביותר. מבחינתנו אלו מקרים קלים", אמרה.