סגור
לוטו מגה מיליונס ארה"ב
כרטיסי הגרלה של מגה מיליונס (צילום: גטי)

ארה"ב: זוכה יחיד בפרס הראשון בלוטו - 1.28 מיליארד דולר

הכרטיס הזוכה נקנה במדינת אילינוי. הזוכה יוכל לקבל את הפרס במלואו בתשלומים שנתיים במשך 29 שנים - או בתשלום אחד של 747 מיליון דולר במזומן. זהו הפרס השלישי בגובהו בהיסטוריית הלוטו בארה"ב

בהגרלת הלוטו בארה"ב שנערכה אמש (בין שישי לשבת) נמצא כרטיס זוכה יחיד שנקנה במדינת אילינוי. אם הזוכה יבחר באופציית התשלומים, הפרס על סך 1.28 מיליארד דולר יחולק לתשלומים שנתיים במשך 29 שנים. רוב הזוכים בלוטו בוחרים לקבל את הכסף במזומן, ואם הזוכה הטרי יבחר בדרך תשלום זו הוא יגרוף כ-747.2 מיליון דולר. סיכויי הזכייה עמדו על 1 ל-302.5 מיליון. להגרלה זו קדמו 29 הגרלות רצופות בהן לא נמצא זוכה יחיד, מה שתרם להגדלת הפרס
מדובר בסכום השני הגבוה ביותר שמחולק ב-20 שנות קיומה של ההגרלה והשלישי הגבוה ביותר בהיסטוריית הלוטו בארה"ב. הפרס הוא עבור ההגרלה שהתקיימה אתמול (ו'), ובה המספרים הזוכים היו: 13, 36 ,45 ,57 ,67 ו-14.
הסכום הגבוה ביותר שבו ניצחו עד כה במגה מיליונס עומד על 1.537 מיליארד דולר, שהוענק ב-2018 לכרטיס זוכה מדרום קרולינה. הפרס הגבוה ביותר אי פעם שחולק בהגרלת לוטו עומד על 1.586 מיליארד דולר בהגרלת פאוורבול בינואר 2016 ובו חלקו שלושה זוכים מקליפורניה, פלורידה וטנסי.
הגרלת המגה מיליונס מתקיימת ב-45 מדינות ברחבי ארה"ב וכן בוושינגטון הבירה ובאיי הבתולה האמריקאיים. הפרס עלה לסכום גבוה כל כך מכיוון שמאז אפריל לא היה מנצח.
טימותי שולץ, שזכה ב-28 מיליון דולר בהגרלת פאוורבול ב-1999 ומגיש כעת פודקאסט על הלוטו הודה בריאיון ל-CNN שזכייה "יכולה ממש להפוך את החיים". לדבריו, לאחר שהבין שזכה, הטלפונים הראשונים שערך היו לעורכי דין ויועצים פיננסיים. "זה יכול לשנות פחות או יותר הכול - מערכות יחסים, היכולת לחיות את החיים", הסביר. "זו אחת מהחוויות משנות החיים הסוריאליסטיות ביותר שיכולות לקרות". הוא אמנם כבר לא רוכש כרטיסי לוטו, אך ביום שישי בכל זאת רכש כרטיס עבור ההגרלה הגדולה.