סגור

יש זוכה: ישלם 19 מיליון דולר לארוחת צהריים עם וורן באפט

הארוחה השנתית עם משקיע-העל - האחרונה שהוא מתכוון לקיים - נמכרה תמורת סכום שיא לזוכה שזהותו עדיין אינה ידועה; ההצעה הזוכה הגבוהה ביותר עד כה עמדה על 4.6 מיליון דולר; כל הכסף ייתרם לצדקה

נסגרה המכירה הפומבית לארוחת צהריים עם וורן באפט, האחרונה שתתקיים. הזוכה שילם מעל 19 מיליון דולר ויזכה לסעוד עם המשקיע המיליארדר במסעדת סטייקים בניו יורק. הכסף ייתרם לארגון הצדקה גלייד מסן פרנסיסקו, שהיה אהוב על אשתו המנוחה של באפט. הארגון מספק ארוחות ומקלט לדרי רחוב.
ההצעה הזוכה היא הגבוהה ביותר ששולמה אי פעם במכירה הפומבית, שהתקיימה 21 פעמים. ההצעה הגבוהה הקודמת עמדה על 4.57 מיליון דולר ב-2019 מצד יזם הקריפטו ג'סטין סאן. בשלב זה עוד לא נחשפה זהות הזוכה. המכירה התקיימה באמצעות איביי, ודוברת החברה ציינה כי זה הפריט היקר ביותר שנמכר בפלטפורמה למען מטרות צדקה.
באפט (91), היו"ר והמנכ"ל של ברקשייר האת'וויי, גייס מעל 53.2 מיליון דולר לגלייד בכלל המכירות שהתקיימו מאז שנת 2000. זאת כשב-2020 ו-2021 לא התקיימה המכירה בשל הקורונה.
מלבד המכירה הפומבית, באפט גם התחייב לתרום את כל הונו לצדקה. נכון ליום שישי, שווי ההון האישי שלו עומד על 93.4 מיליארד דולר, שהפכו אותו לאדם השביעי העשיר ביותר בעולם, כך לפי מגזין "פורבס".
הזוכה השנה, ביחד עם שבעה אורחים נוספים, יאכל עם באפט במסעדת סמית' אנד וולנסקי במנהטן. באפט הודיע מראש כי הוא מוכן לשוחח על כל נושא, מלבד השקעות עתידיות שלו. זוכים קודמים כוללים את מנהל קרנות הגידור דיוויד אינהורן ואת טד ווסשלר, שהמשיך לעבוד איתו לאחר מכן.