סגור

המיליארדרית החדשה: חברת ההפקה של ריס ווית'רספון נמכרה

לפי מקורבים, העסקה מעניקה להלו סאנשיין של ווית'רספון, שווי של 900 מיליון דולר. "הקמתי את החברה כדי לשנות את הדרך שבה נשים נתפסות בתקשורת", מסרה השחקנית בהצהרה לתקשורת. הרוכשת - זרוע המדיה של בלאקסטון


הלו סאנשיין, חברת המדיה של השחקנית ריס ווית'רספון, נמכרת לחברה חדשה שמקימה ענקית הפרייבט אקוויטי בלאקסטון, כך לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל. החברות אישרו את דבר העסקה אך לא חשפו את הפרטים הפיננסיים. עם זאת, לפי מקורבים העסקה מעניקה לחברה של ווית'רספון, שהפיקה סדרות כמו שקרים קטנים גדולים ששודרה ב-HBO, שווי של 900 מיליון דולר.

ווית'רספון, שכיכבה בסרטים כמו "לא רק בלנדינית" ו"הולך בדרכי" עבורו גם זכתה בפרס האוסקר, הקימה את החברה ב-2016. בתגובה מסרה כי העסקה מחזקת את הטענה שלה שהוליווד זקוקה ליותר סיפורים המסופרים ונכתבים על ידי נשים. הפקות נוספות של החברה כוללות את הסדרות "שריפות קטנות בכל מקום" ששודרה בפלטפורמת הסטרימינג הולו ותכנית הבוקר שעלתה בשירות הסרטימינג של אפל. היא כיכבה בשתיהן.
1 צפייה בגלריה
ריס ווית'רספון וויתרספון הלו סאנשיין
ריס ווית'רספון וויתרספון הלו סאנשיין
ריס ווית'רספון
(צילום: גטי )
"היום מסמל רגע עצום עבור הלו סאנשיין. הקמתי את החברה הזו כדי לשנות את הדרך שבה נשים נתפסות בתקשורת. בשנים האחרונות ראינו כיצד המשימה שלנו פורחת באמצעות ספרים, טלוויזיה, קולנוע ופלטפורמות חברתיות", מסרה בהצהרה. "היום אנחנו לוקחים צעד ענק קדימה על ידי שיתוף הפעולה עם בלאקסטון, שיאפשר לנו לספר סיפורים יותר מבדרים, משפיעים ומאירים על חיי הנשים ברחבי העולם. אני נרגשת כל כך".
בראש החברה הרוכשת, שעוד אין לה שם, ותשמש כמעין זרוע מדיה של בלאקסטון, יעמדו קווין מאייר וטום סטאגס, לשעבר בכירים בדיסני. הלו סאנשיין היא הרכישה הראשונה שלהם, אך הם מתכננים רכישות נוספות זאת על רקע ההצפה של שירותי הסטרימינג השונים. ווית'רספון ומנכ"לית החברה שרה הרדן יצטרפו לדירקטוריון של החברה החדשה וימשיכו לנהל את הלו סאנשיין.
לפי אנשים המעורים בנושא, בלאקסטון מוציאה מעל 500 מיליון דולר במזומן כדי לרכוש מניות מבעלי מניות של הלו סאנשיין, ביניהם AT&T. ווית'רספון ובכירים אחרים ימירו את המניות שבידיהם לאחזקת בעלות בחברה החדשה.
מאייר ציין כי החברה החדשה תהיה חופשייה למכור תכנים לכל אולפן או רשת, כך שיהיה לה יתרון על פני האולפנים הגדולים שמייצרים תכנים רק לשירותי הסטרימינג שלהם. "החבר'ה הגדולים לא מוכרים את התכנים שלהם מחוץ לגינות הסגורות שלהם", אמר. "לכן חברה עצמאית כמו שלנו יכולה להנות מיתרון בשוק".