סגור

פאוול ל-"60 דקות": המצב הכלכלי טוב מכפי שצפינו

יו"ר הבנק הפדרלי המרכזי התראיין לתוכנית התחקירים המובילה של CBS והדגיש כי ארה"ב עדיין לא ניצחה את הקורונה: "יש עדיין סיכונים ממשיים"; צפו בראיון המלא

כלכלת ארה"ב נמצאת בנקודת מפנה לאור התחזיות האופטימיות לפיהן הצמיחה וקצב יצירת המשרות החדשות יעלו בחודשים הקרובים", כך אמר הלילה יו"ר הבנק הפדרלי המרכזי של ארה"ב ג'רום פאוול בראיון לתוכנית התחקירים "60 דקות" של CBS.


בראיון ביטא פאוול את האופטימיות שלו לגבי הכלכלה, וגם הזהיר כי הקורונה עדיין לא הובסה. "יש עדיין סיכונים ממשיים, והעיקרון הראשון הוא שאם נפתח מהר מדי ונחזור להרגלינו הישנים, נראה עלייה חדה במספר המקרים".
"השפעת החיסונים אמורה לגרום לכך שכל עלייה עתידית במספר המאומתים לא תהיה קשה כמו קודמותיה, ולא יהיו לה אותן השפעות הרסניות על בריאות הציבור והכלכלה", אמר היו"ר.
1 צפייה בגלריה
ג'רום פאוול יו"ר פד בניין פדרל ריזרב
ג'רום פאוול יו"ר פד בניין פדרל ריזרב
ג'רום פאוול יו"ר פד בניין פדרל ריזרב
(צילום: בלומברג, Federal Reserve)

פאוול הוסיף כי ההתאוששות הכלכלית "תנוע קדימה מהר יותר כל עוד נשמור את התפשטות הקורונה תחת שליטה. זה יהיה צעד נבון אם אנשים ימשיכו לשמור על ריחוק חברתי ולעטות מסכות," הוא אמר.
יושבי ראש הבנק הפדרלי מופיעים רק לעתים נדירות בתכניות פופולריות כמו 60 דקות, אם כי פאוול כבר השתמש בפלטפורמות דומות מספר פעמים במהלך המגפה על מנת להסביר את מדיניות הפד, ולנסות להרגיע מקריסה כלכלית.
כעת, כשנה לאחר פרוץ המגפה, המידע על הכלכלה הוא חיובי בסך הכל, עם 916 אלף משרות שנוצרו בחודש מרץ – יותר מהצפוי – ומספר פקידים של הפד שחוזים יצירת מיליוני משרות נוספות מדי חודש בהמשך השנה. פאוול אמר שהתחזית מצביעה על צמיחה "מאוד חזקה" ביצירת מקומות העבודה בחודשים הקרובים, וש"יכול להיות" שארה"ב תראה "התאוששות מהירה עד למצב של תעסוקה מלאה. "אלה שנפגעו הכי קשה ע"י המגפה, כולל בעלי משכורות נמוכות העובדים במגזר השירותים, עשויים לראות את משרותיהם חוזרות די מהר בחודשים הקרובים, בעוד יותר ויותר מגזרים חוזרים לפעילות באופן בטוח", כך לדברי פאוול.