סגור

ניו יורק מסירה את כל מגבלות הקורונה

מושל המדינה הודיע כי הושג היעד של 70% מהתושבים שמחוסנים במנה הראשונה נגד הנגיף. חובת עטיית המסכות תישאר בתוקפה בתחבורה הציבורית, ומחוזות ויישובים יוכלו עדיין להטיל מגבלות משלהם


"אנו יכולים לחזור לחיים רגילים", כך הודיע היום (ג') מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו לקהל מריע במרכז הסחר העולמי במנהטן, לאחר שמדינתו עמדה ביעד של שיעור חיסון במנה הראשונה של 70% מהאוכלוסייה.
מוקדם יותר החודש אמר קואומו כי כל מגבלות הקורונה יוסרו ברגע ש-70% מתושבי המדינה יקבלו את מנת החיסון הראשונה.
2 צפייה בגלריה
מושל ניו יורק אנדרו קואומו
מושל ניו יורק אנדרו קואומו
מושל ניו יורק אנדרו קואומו
(צילום: בלומברג)

חובת עטיית המסכות תישאר בתוקפה בתחבורה הציבורית, אך לעומת זאת יופחתו דרמטית כל המגבלות במדינה. קואומו אמר שהמגבלות "יוסרו החל מרגע זה. זכרו את 15 ביוני, כי זה היום שבו ניו יורק קמה בשנית". הוא הוסיף שהתאריך הוא גם יום הולדתו של אביו המנוח מריו קואומו, שהיה בעבר גם הוא מושל מדינת ניו יורק.
קואומו הדגיש כי מחוזות ויישובים יוכלו עדיין להטיל מגבלות משלהם, וניו יורק תמשיך להישמע להנחיות המרכז למניעת מחלות. בתי עסק יוכלו גם כן לקבוע חובת עטיית מסכות בתחומיהם. הוא לא התייחס לעטיית המסכות והריחוק החברתי בבתי ספר.
2 צפייה בגלריה
שוטר מחוסן נגד קורונה קווינס ניו יורק  ארה"ב 11.1.21
שוטר מחוסן נגד קורונה קווינס ניו יורק  ארה"ב 11.1.21
שוטר מקבל חיסון נגד קורונה בקווינס, ניו יורק
(צילום: רויטרס)
במסגרת מבצע החיסונים של ניו יורק נרשמה הצלחה גדולה באזורים שסביב העיר ניו יורק ובצפון המדינה, עם רוד איילנד ומחוז קפיטל שסביב לעיר אולבני, שרשמו את שיעורי החיסון הגבוהים ביותר.
האירוע החגיגי היה הפוגה נעימה עבור קואומו, שמסובך במספר שערוריות – שלא מנעו ממנו עם זאת להישאר בתפקידו, להעביר תקציב, ולהדגיש את תגובתו הטובה למגפה, בעוד חקירת ההדחה נגדו נמשכת.