סגור

ארגון הבריאות העולמי אישר לשימוש חירום את החיסון של סינופארם הסינית

החברה היא בבעלות ממשלת סין. החיסון ניתן בשתי מנות לבני 18 ומעלה וכבר אושר לשימוש חירום בסין, איחוד האמירויות ובחריין

ארגון הבריאות העולמי (WHO) מסר היום (ו') כי אישר לשימוש חירום את החיסון לקורונה שפיתחה חברת סינופארם (Sinopharm) שבבעלות ממשלת סין.


החיסון הסיני מומלץ למבוגרים מעל גיל 18 וניתן בשתי מנות - כך נמסר מארגון הבריאות העולמי במסיבת עיתונאים.
החיסון הסיני שמתווסף לרשימת החיסונים לקורונה הניתנים לשימוש יכול לסייע במאמצים לשלוט בהתפרצות הנגיף והמוטציות שלו, שמתפשטים בחלקים רבים בעולם.
החיסון שפיתחה סינופארם הוא השישי שמקבל את האישור של ארגון הבריאות העולמי ל"בטיחות, יעילות ואיכות", נמסר ממנהל הארגון, Tedros Adhanom Ghebreyesus.
"חיסונים הם עדיין כלי חיוני, אך כעת, ההיקף וההפצה של החיסונים אינם מספיקים כדי לסיים את המגפה, ללא יישום מתואם וממושך של אמצעי בריאות הציבור שאנחנו יודעים עכשיו שעובדים".

1 צפייה בגלריה
חיסון של חברת סינופארם הסינית 7.5.21
חיסון של חברת סינופארם הסינית 7.5.21
החיסון של סינופארם
(רויטרס)

עוד אמר מנהל ארגון הבריאות העולמי: "המגפה הראתה לנו שכאשר הבריאות בסכנה, הכול בסכנה, אך כאשר הבריאות מוגנת ומובטחת - יחידים, משפחות, קהילות, כלכלות ואומות יכולים לשגשג".
החיסון של סינופארם הניתן בשתי מנות כבר אושר לשימוש חירום בסין, איחוד האמירויות ובחריין. חיסון סיני אחר, שמיוצר על ידי החברה הפרטית סינוואק, טרם אושר על ידי ארגון הבריאות העולמי.
בארה"ב, החיסונים שפותחו על ידי פייזר וביונטק, מודרנה וג'ונסון אנד ג'ונסון קיבלו אישור לשימוש חירום על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA).
ארגון הבריאות העולמי אישור לשימוש חירום את החיסונים האלו, וכן את החיסונים שפותחו על ידי אסטרזניקה ושל מכון סרום ההודי.