שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

רָאש לימבו, שדר הרדיו האמריקאי מעורר המחלוקת, מת בגיל 70

תוכנית הרדיו שלו, The Rush Limbaugh Show, נחשבה למצליחה ביותר בארה"ב. הוא היה שמרן קיצוני והביע את עמדותיו הגזעניות, הסקסיסטיות וההומופוביות לאורך כל הקריירה שלו. טראמפ, שלימבו היו מתומכיו הנלהבים, העניק לו את מדליית החירות

חדשות חוץ 20:2517.02.21

רָאש לימבו (Rush Limbaugh), שדר הרדיו האמריקאי והפובליציסט הפוליטי מעורר המחלוקת, הלך לעולמו בגיל 70. אשתו קת'רין אדמס הודיעה על מת בעלה מסרטן בתוכנית הרדיו שלו.

 

לימבו שהיה מוכר בעיקר כמארח בתוכנית הרדיו שלו The Rush Limbaugh Show, נחשב במשך שנים ארוכות לאחד הבולטים בתנועה השמרנית של הימין האמריקאי – עם תוכנית הרדיו המצליחה ביותר בארה"ב.

 

לצד השפעתו הרבה, הוא עורר גם התנגדות עזה בשל אמירותיו ועמדותיו הגזעניות, הסקסיסטיות וההומופוביות לכל אורך הקריירה שלו. בתוכניות שלו הוא אף דאג להכחיש את משבר האקלים ולתמוך ולהפיץ תיאוריות קונספירציה על השמאל האמריקאי.

 

 

ראש לימבו ראש לימבו צילום: רויטרס

 

הוא כמובן היה תומך גדול וקולני מאד של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, שהעניק לו ב-2020 את מדליית החירות הנשיאותית.

 

לימבו, שנולד במיזורי ב-1951, החל את הקריירה שלו כשדרן בתחנת הרדיו המקומית, כבר שהיה בתיכון. לאחר התיכון פנה ללימודים בקולג' ב-Southeast Missouri State University,  אך נטש לאחר שני סימסטרים בלבד.

 

לאחר שעזב את הקולג' חזר לאהבתו העיקרית, שידורי רדיו, בשלב זה בתחנת שידורי מוזיקה בפנסילבניה. ההצלחה לא הגיעה במהירות, והוא פוטר משתי המשרות הראשונות שלו ברדיו – אז נאלץ לשוב לבית הוריו במיזורי.

 

אז בחר בכיוון אחר – ב-1979 החל לעבוד בקבוצת הכדורסל קנזס סיטי רויאל – עבודה שתעצב את תפיסת עולמו, כפי שסיפר בהמשך. לדבריו, במסעות עם הקבוצה לאירופה הבין עד כמה ארה"ב היא מיוחדת במינה, ויוצאת דופן במובן הנעלה יותר.

 

בשנת 1983 חזר לרדיו, ושנה לאחר מכן החל לרוץ עם התוכנית האישית שלו, שהפכה כאמור לשם דבר בארה"ב בעשורים הבאים.

x