$
תעשייה ופיננסים

פולקסווגן: נפלנו קורבן לסכסוך בין שתי יצרניות סוללות, שמסכן מאות משרות בארה"ב

הרשויות בארה"ב צידדו בתביעת של חברת LG Chem נגד SK Innovation בטענה להפרת סודות מסחריים, ואסרו על האחרונה לייבא רכיבים לייצור מקומי של סוללות ליתיום; המהלך מסכן את פס ייצור המכוניות החשמליות של פולקסווגן בטנסי; גם פורד תיפגע מהמהלך

חדשות חוץ 12:3513.02.21
יצרנית הרכב פולקסווגן הגדירה עצמה כ"קורבן אקראי" בקרב בין שתי ספקיות סוללות וקראה לממשל האמריקאי להאריך את הצו המאפשר לה לרכוש סוללות שהינן קריטיות לייצור המתוכנן של מכוניות חשמליות בארה"ב.

 

 

 

ועדת הסחר הבינלאומית של ארה"ב (ITC) צידדה ביום רביעי ב-LG Chem בתביעה בגין העברת סודות מסחריים, ואסרה על חברת SK Innovation לייבא רכיבים לייצור מקומי של סוללות ליתיום. הסוללות מיועדות עבור תוכניות ייצור המכוניות החשמליות F-150 של פורד, והאיסור במקרה זה תקף למשך ארבע שנים, ועבור ייצור המכוניות החשמליות של פולקסוווגן בארה"ב למשך שנתיים.

 

רכב חשמלי של פולקסווגן רכב חשמלי של פולקסווגן

 

מפולקסווגן נמסר כי מקווים שם ששני הספקים יישבו את המחלוקת ביניהם מחוץ לכותלי בית המשפט. החברה הגרמנית השקיעה 800 מיליון דולר בייצור מכוניות חשמליות במפעל בטנסי, כולל העסקת מאות עובדים. "פולקסווגן תנקוט בכל הצעדים הנחוצים כדי לאפשר לנו לעמוד בהתחייבויות שלנו לספק משרות לתושבי טנסי הגאים", נמסר בהצהרה מהחברה.

 

בדומה, מנכ"ל פורד ג'ים פארלי קרא ביום חמישי לשתי החברות במחלוקת להגיע להסדר. הן פורד והן פולקסווגן כבר הזהירו בעבר כי המחלוקת תשבש את האספקה של רכיבים מרכזיים לייצור מכוניות חשמליות ותוביל לפיטורי עובדי במהלך מגפת הקורונה.

 

מושל ג'ורג'יה בריאן קמפ אף קרא לנשיא ארה"ב ג'ו ביידן לבטל את הפסיקה של ה-ITC, וזאת מתוך חשש לעתיד מפעל ייצור הסוללות שהוקם בהשקעה של  2.6 מיליארד דולר של SK Innovation במדינתו. המפעל אמור לייצר סוללות לפולקסווגן ולפורד.

 

מהבית הלבן ומ-SK Innovation לא הגיבו לדיווח.

 

דייב קאלאהן מ- LG Energy Solution אמר כי החברה "נותרה מחויבת לנהל מו"מ להסדר הוגן לגבי הגניבה של סודות מסחר", והבטיח כי המפעל בג'ורג'יה יוכל לפעול. לדבריו, "המכשול היחיד שעומד בפני פיתרון הנושא והבטחת העתיד ארוך הטווח של המפעל הוא הסירוב של SK Innovation להכיר בכך שלא פעלה כשורה ולתקן את המצב".

x