$
בשולי החדשות

האב, הבן והאם שלא מוותרת: קרב הגירושים היקר בהיסטוריה עלה שלב

טטיאנה אחמדובה מאשימה את בנה הבכור כי עזר לאביו, האוליגרך פארחד אחמדוב, להסתיר ממנה כספים שמגיעים לה. ב-2016 פסק ביהמ"ש לזכותה 41% מהונו, שהסתכמו ב-453 מיליון פאונד; אחמדובה: "בני עזר להסתיר אחוזות, יאכטה, מטוס פרטי ואוסף אמנות"

שירות כלכליסט 21:2129.11.20
קרב הגירושים היקר בהיסטוריה וכנראה גם אחד המכוערים ביותר עולה מדרגה. טטיאנה אחמדובה גרושתו של האוליגרך הרוסי פארחד אחמדוב המקורב לולדימיר פוטין, מאשימה את בנם הבכור טמור אחמדוב בסיוע לאב להסתיר ממנה כספים שלטענתה מגיעים לה. במסגרת ההאשמות פשטו הרשויות בבריטניה על דירת הבן בלונדון והחרימו לו 58 מכשירים, ביניהם 4 קונסולות של Xbox ופלייסטיישן , גוגל חויבה להעביר את תכני המיילים שלו ואף הוקפאו החשבונות שלו.

 

ההסלמה הזו מגיעה לאחר שב-2016 זכתה אחמדובה במה שנחשב להסכם הגירושים היקר בעולם – בית המשפט הגבוה בבריטניה פסק לזכותה 41.5% מהונו של אחמדוב שהסתכמו ב-453 מיליון פאונד. אולם, לדבריה בארבע השנים שחלפו מאז היא לא קיבלה את הכסף. אחמדוב, שהרוויח את הונו מתעשיית הגז הטבעי, טוען שמכיוון שלא התחתנו בבריטניה ואינם אזרחי הממלכה, לבית המשפט הבריטי אין סמכות לקבוע בענייניהם. אולם ב-2018 צידד גם בית המשפט ברוסיה באחמדובה.

 

טטיאנה אחמדובה טטיאנה אחמדובה צילום: איי פי

 

כעת טוענת אחמדובה כי בנם טמור אחמדוב (27) משמש כ"סגנו של האב" ועוזר לו להסתיר את הכסף והנכסים, שכוללים בין היתר מספר אחוזות, יאכטה בשם לונה, מסוק, מטוס פרטי ואוסף אמנות שכולל יצירות של מארק רותקו, אנדי וורהול ודמיאם הירסט. מחר (ב') יחל בלונדון המשפט שבו תובעת האם את הבן.

 

טמור אחמדוב טמור אחמדוב צילום: twitter / Temur Akhmedov

 

 

האב והבן מכחישים את ההאשמות וטוענים כי היא הייתה מודעת למתנות שחילק פארחד לבנו, ביניהן דירה בשווי 30 מיליון פאונד בפרויקט וון הייד פארק היוקרתי בבירה הבריטית. טמור הגיב לראשונה על הפרשה ואמר לעיתון הגרדיאן כי "בחיים לא יתפייס איתה" בגלל ההתנהגותה "השערורייתית והנקמנית", שהרסה לדבריו את מערכת היחסים הקרובה שהייתה בעבר ביניהם. "אמא שלנו גידלה אותנו היטב והייתה אם טובה", אמר. "אבל התביעה הזו היא כי היא לא אוהבת אותי כי לא צידדתי בה. בחיים לא הייתי מעלה על דעתי לצאת נגד בשר מבשרי. היא רק רוצה נקמה. איך אפשר ללדת ילדים ואז להילחם בהם בבית המשפט?"

 

טימור כועס גם על הצו להקפאת החשבונות שלו שמונע ממנו להעביר כספים או למכור נכסים. לדבריו, הוא מוגבל להוצאות בגובה 3,000 פאונד בשבוע בלבד. "אולי לאדם הממוצע זה נשמע כמו סכום פאקינג מטורף, אבל בפועל זה לא כך", אמר בריאיון שקיים מדובאי. עוד הוסיף כי אמו לא זכאית ל-453 מיליון פאונד שבית המשפט פסק לזכותה. "אם אמא הייתה גרה ברחוב הייתי מבין", הסביר. "בחיים לא הייתי נותן לזה לקרות, אבל היא חיה חיים טובים. היא כל הזמן בחופשות וטסה. אני רואה את העדכונים שלה בווטסאפ, היא הייתה באיביזה רק לפני כמה שבועות ובאיטליה".

 

יאכטה שמוערכת ב-300 מיליון פאונד יאכטה שמוערכת ב-300 מיליון פאונד צילום: ויקימדיה

 

בניסיונות קודמים להשיג את הכסף פעלה אחמדובה להשגת היאכטה לונה שמוערכת ב-300 מיליון פאונד, נבנתה במקור עבור רומן אברמוביץ וכוללת 10 תאים יוקרתיים ובריכה. אולם, בית המשפט בדובאי פסק לטובת הבעל.

 

פארחד אחמדוב פארחד אחמדוב צילום: ויקימדיה

 

ביום שני יתקיים שימוע וירטואלי בעניין בבית המשפט לענייני משפחה בלונדון. השופטת כבר העבירה ביקורת השבוע על התנהלותו של פארחד אחמדוב ואמרה לעורכי הדין "הבעיה האמיתית היא כנראה פארחד אחמדוב, שניסה במכוון לסכל את החלטות בית המשפט האנגלי ולפיכך הוא דמות צללים בתביעה הזו".

 

השימוע אמור להימשך כל השבוע, ושימועים נוספים בעניינם מתוכננים להמשך השנה.

 

 

 

x