$
עולם

מלחמת הסחר מתרחבת גם לאירופה: מכסי ענק על יבוא מוצרי אלומיניום מסין

האיחוד האירופי יטיל מכסים של עד 48% על יבוא של אלומיניום מסין. זאת על רקע חקירה שמתנהלת לגבי יצרנים סינים שמוכרים במחירים נמוכים וברמה לא הוגנת מוצרים בהם נעשה שימוש נרחב בתעשיות התחבורה והאלקטרוניקה באירופה. איגוד המתכות הסיני כינה את התלונה חסרת בסיס

שירות כלכליסט 10:1216.10.20

האיחוד האירופי יטיל מכסים של עד 48% על יבוא של מוצרי אלומיניום מסין, וזאת על רקע חקירה שמתנהלת לגבי יצרנים סינים שמוכרים במחירים נמוכים ברמה לא הוגנת.

 

בכתב העת הרשמי של האיחוד נכתב ביום שלישי שהמכסים, שינועו בין 30.4% ל-48%, ייכנסו לתוקפם ביום רביעי. מדובר במכסים זמניים, שיחולו עד השלמת החקירה שצפויה באפריל 2021, אז יוכל להחליט האיחוד להטיל את המכסים האלה לחמש שנים נוספות.

 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ו נשיא סין שי ג'ינפינג. מלחמת סחר באירופה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ו נשיא סין שי ג'ינפינג. מלחמת סחר באירופה צילום: רויטרס

הנציבות האירופית, שמתאמת את מדיניות הסחר באיחוד האירופי המונה 27 מדינות, פתח בחקירה בפברואר לגבי המוצרים שמשמשים באופן נרחב בתעשיות התחבורה והאלקטרוניקה, לאחר תלונה מצד איגוד חברות האלומיניום European Aluminium. חברות האיגוד כוללות את חברות נורסק הידרו, ריו טינטו, ואלקואה.

 

איגוד המתכות הסיני כינה את התלונה חסרת בסיס. על החברות Guangdong Haomei New Materials ו-Guangdong King Metal Light Alloy Technology יוטלו מכסים של 30.4%, ועל חברת Press Metal Intl יוטל מכס של 38.2%.

 

על חברות אחרות ש"משתפות פעולה" עמן יוטלו מכסים של 34.9%, ועל חומרים מכל החברות האחרות יוטל מכס של 48%.

x