שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

נשיא סין שופע ביטחון: "כלכלתנו נותרה איתנה"

שי ג'ינפינג הדגיש את הפוטנציאל והחיוניות של כלכלת ארצו, ואמר כי בידי הממשלה מרחב תמרון רב לנוכח הסיכונים החיצוניים, בהם נזקי הקורונה

שירות כלכליסט 22:2019.09.20

כלכלת סין נותרה איתנה ויש בידי בייג'ינג כלים רבים לנוכח הסיכונים החיצוניים, כך אמר היום (שבת) הנשיא שי ג'ינפינג.

 

 

 

הכלכלה הסינית מתאוששת באיטיות מנזקי מגפת הקורונה, אך לדברי אנליסטים, בפני מקבלי ההחלטות עבודה קשה בשנים הקרובות כדי להמשיך את ההתאוששות. 

 

 

הנשיא שי הנשיא שי צילום: REUTERS

 

סוכנות הידיעות שינחואה ציטטה את שי, שאמר בפגישה לתכנון המדיניות החמש שנתית של ארצו כי "המאפיינים הבסיסיים של כלכלת סין כוללים פוטנציאל מספק, איתנות רבה, חיוניות חזקה, מרווח תמרון רחב וכלי מדיניות רבים - לא השתנו". הוא הוסיף כי לסין יכולת יצור חזקה, שווקים פנימים חזקים ביותר ופוטנציאל השקעות רב. 

 

שי הדגיש את אסטרטגיית "הסירקולציה הדואלית" (dual circulation) שתסייע להניע את הכלכלה לעבר הסתמכות עצמית רבה יותר לנוכח עוינות מצד ארה"ב ונזקי המגפה לכלכלה העולמית.

 

שי אמר עוד כי ארצו נהנית מ"הזדמנויות אסטרטגיות" בתחום הפיתוח למרות האתגרים שמציבה הקורונה לכלכלה העולמית וההאטה בגלובליזציה. לדבריו, "עלינו לחפש את הפיתוח שלנו בעולם שהופך ליותר חסר יציבות וביטחון". הוא הבטיח כי ארצו תפעל באופן רגוע ואמר כי "הרענון הגדול של האומה הסינית לעולם לא יוכל להיות מושג במכות על גונג ותופים".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x