$
חברה וסביבה

ג'ין מהמלכה: התיירים לא מגיעים ובארמון בקינגהאם מוכרים משקאות לשיקום המאזן

הירידה בהכנסות מתיירים יצרה בור של 18 מיליון פאונד במאזן בית המלוכה. קרן השייכת למשק הבית המלכותי השיקה משקה ג'ין יבש, מתובל בעלי תות-עץ ועלי דפנה מהחצר האחורית של הארמון. מה המחיר?

שירות כלכליסט 22:0314.07.20
מלכת אנגליה אליזבת השנייה מוכרת ג'ין שמיוצר מעלים שנאספים בחצר האחורית של ארמון בקינגהם, וזאת לאחר שההכנסות מתיירים המבקרים בארמון נמחקו. קרן ה-Royal Collection Trust, חלק ממשק הבית המלכותי, השיקה אתמול משקה ג'ין יבש בכמות מוגבלת שנמכר בחנויותיה, מתובל בעלי תות-עץ ועלי דפנה מהחצר האחורית של הארמון.

 

השקת המשקה מגיעה מספר ימים לאחר שדווח שההכנסות מתיירים המבקרים בבתי משפחת המלוכה נמחקו לגמרי עקב מגפת הקורונה, שגרמה לחור של 18 מיליון פאונד במאזן בית המלוכה. בעקבות הירידה בהכנסות הוצע לכ-250 עובדים פרישה מוקדמת, כך דיווח עיתון הסאן. מגזר התיירות נפגע קשות ברחבי העולם, כאשר מלונות, חברות תעופה וסוכנויות נסיעות ניזוקו עקב קרקוע של מיליארדי תיירים. נכון ל-2016 היו נסיעות ותיירות אחראיות להכנסה של 7.6 טריליון דולר בכל העולם (10.2% מהתמ"ג העולמי), ול-292 מיליון מקומות עבודה - אחד מתוך עשרה מקומות עבודה גלובליים.

 

ארמון בקינגהאם ארמון בקינגהאם צילום: שאטרסטוק

 

עם מחיר של 40 פאונד לבקבוק, ארמון בקינגהם מקווה שהג'ין יעזור לשקם במקצת את המצב הפיננסי המלכותי. כל הרווחים ממכירות הג'ין יועברו ל-Royal Collection Trust, קרן צדקה ללא מטרות רווח, ויעזרו לממן את הטיפול והשימור של האוסף המלכותי, כך הודיעה הקרן. האוסף המלכותי נמנה על אוספי האמנות החשובים והגדולים בעולם, ואחד האחרונים מאוספי האמנות האירופיים המלכותיים שנותר בשלמותו. הוא מכיל דוגמאות לכמעט כל סוג וזרם של אמנות ועיצוב, ומפוזר ברחבי 15 בתים של משפחת המלוכה בבריטניה, שרובם בד"כ פתוחים לציבור. האוסף מוחזק בנאמנות ע"י המלכה למען צאצאיה והמדינה, ואינו שייך לה כאדם פרטי.

x