$
בשולי החדשות

יצאת צדיק גרסת אמריקה: מה עשו בני זוג שמצאו בחשבון הבנק שלהם 120 אלף דולר לא שלהם?

בשל טעות הקלדה של פקיד, הועבר סכום שהיה מיועד לחברת השקעות לחשבון בנק פרטי. מה עשו בני הזוג עם הכסף ולמה הם מואשמים בגניבה?

שירות כלכליסט 17:2010.09.19
זוג מפנסילבניה בארה"ב שהבנק העביר בטעות 120 אלף דולר לחשבונו, מואשם בגניבה לאחר שבזבז את מרבית הסכום.

 

בני הזוג, רוברט וטיפאני וויליאמס, השתמשו בכסף שנפל בחלקם לרכישת רכב שטח פנאי (SUV) ועוד פינוקים, כך לפי הודעת המשטרה. הם הודו בחקירתם כי היו מודעים לכך שהכסף לא באמת שייך להם, והואשמו בגניבה. הם שוחררו בערבות של 25 אלף דולר.

 

רוברט וטיפאני וויליאמס רוברט וטיפאני וויליאמס צילום: facebook

 

הכסף הועבר לחשבון הבנק שלהם ב- BB&T ב-31 במאי, אך היה בעצם מיועד לחברת השקעות. השגיאה אירעה בשל טעות בהקלדה של הפקיד שהיה אמון על ההעברה. בבנק הבחינו בשגיאה רק כעבור 20 יום ומשכו בחזרה את הכסף מהחשבון של בני הזוג והפקידו אותו כהלכה. בעקבות זאת, הם מצאו עצמם באובר דראפט, שכן הספיקו כבר לבזבז 107 אלף דולר. לפני ההעברה השגויה, חשבון הבנק שלהם עמד על אלף דולר.

 

לפי הדיווחים, הכסף שימש את הזוג לרכישת מכונית שברולט טראוורס, 2 טרקטרונים, מכונית מרוץ צעצוע ועוד ציוד לבית. לזכותם ייאמר, שהם העבירו גם 15 אלף דולר מהסכום כדי לסייע לחברים.

 

לאחר שהבנק פנה לטיפאני, היא טענה כי אין באפשרותה להחזיר את הכסף כי הם כבר השתמשו בו לשלם חשבונות. "היא אמרה לבנק שבעלה בזבז חלק ניכר מהכסף לרכישת טרקטרונים, ואמרה שתדבר איתו בניסיון למצוא הסדר להחזרת הכסף", כתב בתלונה השוטר שחקר את המקרה. אולם מאז אותה שיחה הבנק לא הצליח ליצור שוב קשר עם בני הזוג, ולכן פנו בבנק למשטרה.

 

"איננו יכולים להגיב על פרטי המקרה בשל חוקי פרטיות הלקוח", נמסר מהבנק. "אבל אנחנו תמיד עובדים במהירות האפשרית כדי לפתור כל בעיה הנוגעת ללקוחות שלנו".

 

רוברט וויליאמס מסר בתגובה: "כל מה שאני יכול להגיד זה שקיבלנו ייעוץ משפטי גרוע ממספר אנשים, וזה כנראה לא היה חכם במיוחד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x