שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

סירס ניצלה: בית המשפט אישר את המכירה ליו"ר אדוארד למפרט

השופט דחה את טענות הנושים שלפיהן סגירת הרשת ומכירה נכסיה הן הדרך הטובה ביותר להשבת החוב; לפי תוכנית החילוץ שהציע למפרט, בעלות של 5.2 מיליארד דולר, הרשת תמשיך להפעיל 425 סניפים

שירות כלכליסט 23:2707.02.19

סירס ניצלה: בית משפט לפשיטות רגל בארה"ב אישר הערב את העסקה למכירת מרבית נכסי רשת בתי הכלבו האמריקאית ליו"ר שלה, המיליארדר אדוארד למפרט.

 

לפי תוכנית החילוץ שהציע למפרט, בעלות של 5.2 מיליארד דולר, הרשת תפעיל 425 סניפים, ו-45 אלף עובדים ימשיכו בעבודתם.

 

השופט דחה טיעונים של חלק מהנושים, שביקשו לסגור את הרשת ולמכור את נכסיה. הנושים, שהחובות של סירס אליהם מסתכמים ב-3 מיליארד דולר, טענו כי סגירת החברה היא הדרך הטובה ביותר להשבת מרבית כספם. עוד טענו כי הליך המכירה ללמפרט לא היה הוגן, ו"נתפר" כך שרק הוא יכול היה לרכוש את החברה.

 

אדוארד למפרט אדוארד למפרט צילום: רויטרס

למפרט גבר לפני כשלושה שבועות על הצעה מתחרה שהיתה מועדפת על מרבית הנושים של סירס מצד אבאקוס אדוויזורי גרופ (Abacus Advisory Group), שכללה סגירה של כל החנויות ומכירת המלאי.

 

 קרן הגידור של למפרט, ESL, היא הנושה הגדול ביותר של סירס ובעל המניות הגדול ביותר בה. המיליארדר נאבק לשמור על שליטתו בחברה מאז הגישה באוקטובר בקשה להגנה מפני נושים. באותו הזמן פרש מתפקיד המנכ"ל, אך נותר יו"ר. התוכנית של למפרט כוללת ויתור על חוב של 1.3 מיליארד דולר לקרן הגידור שלו.

 

סירס, שהוקמה לפני 126 שנה, נחשבה בעברה לקמעונאית הדומיננטית בארה"ב. היא נחלצת מפשיטת הרגל עם 425 סניפים בלבד כאמור - מספר קטן לעומת 2,300 הסניפים שהפעילה בימי השיא שלה. כשהכריזה על פשיטת רגל כבר היו לה פחות מ-700 סניפים והפסדים שנמשכו שבע שנים. המכירות השנתיות צנחו ל-16.7 מיליארד דולר מ-49 מיליארד דולר ב-2005.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x