$
תעשייה ופיננסים

שני זוכים בהגרלת הפאוורבול בארה"ב - יחלקו ביניהם 688 מיליון דולר

זה הפרס הרביעי בגודלו בהיסטוריה של הלוטו האמריקאי. אם השניים יבחרו לקבל את סכום הזכייה במזומן ובפעימה אחת – אז יחלקו פרס של 396 מיליון דולר

שירות כלכליסט 11:2828.10.18

שני משתתפים בהגרלת הפאוורבול האמריקאית – אחד מאיווה והשני מניו יורק, יחלקו את הפרס הראשון בהגרלת הלוטו שנערכה אתמול.

 

 

 

הכרטיסים של השניים ניחשו את כל המספרים הזוכים, והם יחלקו ביניהם פרס של 687.8 מיליון דולר שישולם במשך 29 שנה, אלא אם יבחרו לקבל את סכום הזכייה במזומן ובפעימה אחת – אז יחלקו פרס של 396.2 מיליון דולר – הפרס הרביעי בגודלו בהיסטוריה של הלוטו האמריקאי. עם זאת טרם ברור האם אין עוד זוכים בפרס הראשון. המספרים הזוכים שהוגרלו היו 8, 12, 13, 19, 27, ומספר הפאוורבול היה 4.

 

פרס הפאוורבול הגדול ביותר עד היום היה  1.586 מיליארד דולר, והוא חולק בין שלושה זוכים בינואר 2016.

 

 

דוכן למכירת כרטיסים לפאוורבול דוכן למכירת כרטיסים לפאוורבול צילום: איי פי

 

 

הפרס שהוגרל אתמול, אם היה מיתרגם לשטרות של 100, היה מגיע כמעט לגובהו של המגדל הגבוה ביותר בעולם, הבורג' חליפה שבדובאי, על פי אתר הפאוורבול. גובהו של הבורג' חליפה הוא כמעט כפול מזה של האמפייר סטייט בילדינג שבניו יורק, ופי שלוש מגובה מגדל אייפל בפריז.

 

בפרס הראשון בפאוורבול זכו שבע פעמים השנה. לפני ההגרלה של אתמול בוצעו 21 הגרלות ללא זוכה. הכרטיס הזוכה האחרון שלקח את הפרס הראשון נמכר בניו יורק בחודש אוגוסט.

 

אבל לא רק מי שניחש את כלהמספרים זוכה בהגרלה. פקידי הלוטו אמרו ששני כרטיסים, בפלורידה ובטקסס זכו בשני מיליון דולר, ו-13 נוספים מתשע מדינות זכו כל אחד במיליון דולר.

 

מחיר כרטיס הגרלת הפאוורבול הוא 2 דולרים, והכרטיסים נמכרים ב-44 מדינות, בוושינגטון די סי, בפוארטו ריקו ובאיי הבתולה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x