$
חברה וסביבה

אלו המסעדות הטובות בעולם ב-2018

מומחים לקולינריה מחמש היבשות דירגו את 50 המסעדות הטובות בעולם ל-2018. המסעדה "אוסטריה פרנצ'סקנה" זכתה בתואר הטובה בעולם, זו הפעם השנייה. מי עוד נכנס לעשירייה הפותחת?

שירות כלכליסט 12:3020.06.18
מסעדת "אוסטריה פרנצ'סקנה" של השף מאסימו בוטורה נבחרה למסעדה הטובה בעולם ב-2018. זו הפעם השנייה שבה בוטורה והמסעדה שלו, שנמצאת בעיר מודנה שבאיטליה, זוכה בתואר, שאותו היא החזיקה גם ב-2016.

 

מומחים לקולינריה מחמש היבשות דירגו את 50 המסעדות הטובות בעולם ל-2018 והעניקו פרסים לזוכות בטקס שנערך אתמול (ג') בבילבאו שבספרד. לרשימה המלאה, לחצו כאן.

 

המסעדה שזכתה בשנה שעברה, אילבן מדיסון פארק שבניו יורק, ירדה למקום החמישי בדירוג. למקום השני בדירוג הגיעה "אל סלר דה קאן רוקה" שבמחוז קטלוניה בספרד, שקטפה את הפרס ב-2015. מסעדת מיראזור שבמנטון שבצרפת הגיעה למקום השלישי, לאחר שבשנה שעברה היא דורגה במקום הרביעי.

 

מנה במסעדה הזוכה אוסטריה פרנצ'סקנה מנה במסעדה הזוכה אוסטריה פרנצ'סקנה צילום: the worlds 50 best

 

"בנינו את זה יחד", אמר השף בוטורה עם קבלת הפרס בבילבאו, "אני לא הולך לאכזב אותכם", הוא פנה לעמיתיו למקצוע, "אני הולך להראות לעולם שב-2018, שפים הם הרבה יותר מסכום המתכונים שלהם, אם רק נישאר יחד", הדגיש בוטורה.

 

אף שמסעדות אירופיות שלטו בדירוג של המותג "50 המסעדות הטובות בעולם", לעשירייה הראשונה הגיעו גם מסעדת גאגאן שבבנגקוק בירת תאילנד, שדורגה חמישית, ומסעדת סנטרל, בלימה בירת פרו, שדורגה שישית. גם למקום השביעי הגיע מסעדה מלימה – מאידו.

 

בענף שמתאפיין בדומיננטיות גברית, החליט המותג ליצור גם פרס מיוחד עבור שפיות. ההחלטה הזו גררה ביקורת, מכיוון שלטענת המבקרים היא למעשה מנציחה את הייצוג הנמוך של הנשים בענף המסעדנות. הזוכה בפרס שפית השנה היא קלייר סמית' ממסעדת "קור" שבלונדון. היא ניצלה את ההזדמנות כדי להתייחס לביקורת. "שואלים אותי הרבה למה יש מעט שפיות, למה לא רואים יותר נשים בצמרת הקולינריה העולמית. אין לי תשובה", היא אמרה.

 

10 המסעדות הטובות בעולם, לפי דירוג The World's 50 best restaurants

 

1. אוסטריה פרנצ'סקה – מודנה, איטליה

 

השף מאסימו בוטרה של אוסטריה פרנצ'סקנה השף מאסימו בוטרה של אוסטריה פרנצ'סקנה צילום: Budapest Business Journal

 

2. אל סלר דה קאן רוקה – ג'ירונה, ספרד

 

El Celler de Can Roca El Celler de Can Roca צילום: theworlds50best

 

3. מיראזור – מנטון, צרפת

 

Mirazur Mirazur צילום: theworlds50best

 

4. אילבן מדיסון פארק – ניו יורק, ארה"ב

 

Eleven Madison Park Eleven Madison Park צילום: theworlds50best

 

5. גאגאן – בנגקוק, תאילנד

 

Gaggan Gaggan צילום: theworlds50best

 

6. סנטרל – לימה, פרו

 

מנה מהמסעדה סנטרל לימה מפרו מנה מהמסעדה סנטרל לימה מפרו צילום: Cesar del Rio

 

7. מאידו – לימה, פרו

 

8. ארפז' – פריז, צרפת

 

9. מוגאריץ – סן סבסטיאן, ספרד

 

10. אסאדור אטקסבארי – אקספה, ספרד

בטל שלח
    לכל התגובות
    x