$
חברה וסביבה

מסרגיי ברין, דרך טים קוק ועד מג'יק ליפ: הנסיך הסעודי עושה את עמק הסיליקון

נסיך הכתר הסעודי מוחמד בין סלמאן ניצל את ביקורו בארה"ב למרתון פגישות בלתי נגמר עם בכירי עמק הסיליקון: מראשי גוגל, דרך מנכ"ל אפל ועד חברת המציאות הרבודה מג'יק ליפ. במקביל הוא מצא זמן למפגש ארוך עם חיים סבן

שירות כלכליסט 20:1207.04.18

הנסיך הסעודי מוחמד בין סלמאן מסתער על עמק הסיליקון. פגישות שקיים נסיך הכתר הסעודי כללו את כל צמרת הסיליקון ואלי. בין היתר, כללו פגישות אלה את מייסד גוגל סרגיי ברין, מנכ"ל מג'יק ליפ רוני אבוביץ' ומייסד וירג'ין ריצ'רד ברנסון.

 

הנסיך הסעודי ערך ביקור במטה גוגל במאונטין וויו קליפורניה, שם פגש בין היתר בהירושי לוקהיימר, האיש שאחראי בגוגל על אנדרואיד, כרום ופלטפורמות אחרות, ובמנכ"ל החברה סאנדאר פי'צאיי.

 

 

 

 

בין סלמאן נפגש גם עם סרגיי ברין, המייסד השותף של גוגל והנשיא הנוכחי של חברת-האם אלפבית. השניים דנו במחשוב לענן ובהקמת מרכז מחקר ופיתוח לנוער סעודי, לפי פרסומים בתקשורת הערבית.

 

הנסיך בין סלמאן, העומד גם בראש חברת האנרגיה הגדולה בעולם סעודי ארמקו, אמר ל-CNBC בחודש שעבר שהחברה מעוניינת לחבור לענקיות כמו אמזון וגוגל על מנת להקים מרכז מו"פ בממלכה. לא ברור האם המייסד השני של גוגל, לארי פייג', נכח גם הוא בפגישה.

 

נוסף על כך, נפגש בין סלמאן כאמור גם עם רוני אבוביץ', מנכ"ל חברת המציאות הרבודה המסקרנת מג'יק ליפ, וכן קיבל ככל הנראה הדגמה של יכולות המוצר שמפתחת החברה באופן חשאי.

 

עוד קיים בין סלמאן פגישה עם ריצ'רד ברנסון, נשיא וירג'ין, וכן עם מנכ"ל אפל טים קוק.

 

בעוד בכירי עמק הסיליקון קיבלו את בין סלמאן בברכה, לא כולם היו שבעי רצון מהביקור. מוקדם יותר השבוע התקיימה הפגנה מחוץ למלון "ארבע העונות" שבו שהה בין סלמאן. המפגינים טענו כי בכירי עמק הסיליקון לא צריכים לקיים שום מגע עם נסיך הכתר הסעודי כל עוד סעודיה לא מסיימת את מעורבותה הצבאית בתימן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x