$
כלכלה ומדיניות

בכירי המודיעין לשעבר נגד טראמפ: "פוטין משחק בו"

לאחר ששינה את דעתו תוך פחות מיממה בדבר המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב, תקפו ראש ה-CIA לשעבר וראש המודיעין האמריקני בדימוס את נשיא ארה"ב: "הוא חש מאוים על ידי פוטין, בשילוב עם נאיביות ובורות. גם הסינים חושבים שהם יכולים לשחק איתו"

ynet 20:4212.11.17

שני בכירי מודיעין אמריקניים לשעבר יוצאים למתקפה נגד דונלד טראמפ. לדברי ג'ון ברנן, ראש ה-CIA לשעבר וג'יימס קלאפר, ראש המודיעין האמריקני בדימוס, אמירותיו של הנשיא לפיהן רוסיה כלל לא התערבה בבחירות בארה"ב בשנה שעברה מהוות הוכחה לכך שטראמפ משמש כ"כלי משחק" בידיו של ולדימיר פוטין.

 

 

 

"אני חושב שמר טראמפ, מכל סיבה שהיא, מאוים על ידי פוטין, חושש ממה שהוא עלול לעשות, או לחילופין ממה שעשוי לצאת כתוצאה מאותן חקירות. זה שילוב של נאיביות, בורות ופחד", אמר ברנן בראיון לרשת CNN. לדבריו, "האיום הנשקף על ידי רוסיה הוא גלוי ומובן מאליו. כל ניסיון לצייר אותו בכל דרך אחרת מהווה סכנה למדינתנו".

 

קלפר הוסיף כי פוטין אינו המנהיג היחיד שמתמרן את טראמפ: "אני חושב שגם הסינים וגם הרוסים חושבים שהם יכולים לשחק איתו". סטיבן מנוצ'ין, מזכיר האוצר של ארה"ב, הגיב לדברים והבהיר: "אף אחד לא יכול לשחק בנשיא טראמפ".

 

 

טראמפ ופוטין טראמפ ופוטין צילום: רויטרס

 

 

אתמול סיפר טראמפ כי פוטין נפגע מההאשמות לפיהן התערב במערכת הבחירות בארה"ב, והכחיש בפניו שוב ושוב שעשה זאת. "הוא אמר לי שהוא לגמרי לא התערב בבחירות שלנו. הוא לא עשה מה שאומרים שהוא עשה", אמר טראמפ בשיחה עם עיתונאים ב"אייר פורס 1" בדרכו להאנוי בירת וייטנאם.

 

אלא שכמה שעות לאחר מכן נשמע טראמפ אחרת לגמרי וטען כי הוא מסכים עם הערכות המודיעין האמריקניות שגורסות כי רוסיה אכן התערבה בבחירות. "אני לא מעוניין להתווכח עם פוטין על סוגיית ההתערבות בבחירות ואני פשוט רוצה לעבוד עם רוסיה כדי לפתור את בעיות העולם", אמר טראמפ במסיבת עיתונאים שקיים לאחר שנחת בהאנוי, בירת וייטנאם, במסגרת מסעו באסיה. "פוטין יכול להאמין במה שהוא רוצה", הוסיף הנשיא האמריקני בהתייחס לטענתו של הנשיא הרוסי כי מדינתו לא התערבה.

 

במקביל, טראמפ המשיך לתקוף בציוצים בחשבון הטוויטר שלו את יריבתו לשעבר הילרי קלינטון ואת קודמו בתפקיד ברק אובמה. "האם תקשורת ה'פייק ניוז' זוכרת שקלינטון התחננה שרוסיה תהיה החברה שלנו? גם אובמה ניסה, אבל לא הייתה לו כימיה כלל עם פוטין. מתי השונאים שלנו והטיפשים יבינו שמערכת יחסים טובה עם רוסיה היא דבר טוב ולא דבר רע?" צייץ הנשיא האמריקני.

 

מלבד נושא ההתערבות הרוסית, טראמפ לא שכח להתייחס לסוגיית צפון קוריאה והפתיע באומרו כי נעלב מדבריו של מנהיג המדינה המבודדת, קים ג'ונג און, שכינה אותו "זקן". "מעולם לא כיניתי אותו 'נמוך ושמן'", צייץ טראמפ. "אני מנסה בכל הכוח להיות חבר שלו. אולי יום אחד זה יקרה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x