$
בשולי החדשות

יצאה מהמים: המכונית אותרה באגם בצרפת - 38 שנה לאחר שנגנבה

המכונית, מדגם פיז'ו 104, צצה בעקבות הקיץ השחון - שהביא לירידה במפלס המים באגם. צפו בתמונות

שירות כלכליסט 19:0303.09.17

38 שנה לאחר שנגנבה, אותרה בשבוע שעבר מכונית מדגם פיז'ו 104 על קרקעית אגם בוצי בצרפת, ובעליה המקוריים נקראו לזהותה, כך דיווח "הטלגרף" הבריטי.

 

משטרת העיירה שאלונס-אן-שמפאן, השוכנת כ-150 ק"מ מזרחית לפריז, הוזעקה בשבוע שעבר לאגם, לאחר שהמכונית צצה לפתע בעקבות קיץ שחון במיוחד שהביא לירידת מפלס המים. צוללנים נשלחו לוודא כי אין גופה במכונית, לפני שזו נמשתה. על פי דיווחים, מצבה של המכונית טוב למדי בהתחשב בהרפתקה שעברה, למרות ששרצה דגים כאשר נמשתה מהאגם.

 

הרכב אחרי שנמשה מהמים הרכב אחרי שנמשה מהמים

 

 

פרנק מנארד, המכונאי שגרר את הרכב למוסך, ציין כי אכן מדובר בפיז'ו 104. "הצבע עדיין כחול ואפילו נשאר קצת כרום על הפגושים", אמר. "זה פשוט מדהים. בהתחשב בפרק הזמן הממושך שהמכונית שהתה במים, היא בהחלט שמורה היטב. לדבריו, אפילו המושבים שמרו על צבע הבז' המקורי שלהם, ועדיין אפשר לקרוא את לוחית הרישוי.

 

מדובר בדגם צרפתי איקוני שהיה נפוץ מאוד בשנות ה-70 וה-80. כאשר נגנבה המכונית ב-1979, היא היתה בת ארבע ובידי הבעלים השלישי. עם זאת, משום שדווחה כגנובה, היא כעת באופן רשמי הרכוש של חברת הביטוח.

 

קצת לכלוך ובוץ קצת לכלוך ובוץ

 

 

הבעלים, אישה שסירבה להזדהות, צפויה להגיע למוסך כדי לראות את מכוניתה בפעם האחרונה, "רק בשם הנוסטלגיה", ציין מנארד. דובר מטעם המשטרה אמר כי היא הופתעה מאוד לשמוע שמכוניתה אותרה. "היא התרגשה מאוד כשבישרנו לה, במיוחד משום שהתאמצנו כל כך למצוא אותה וליצור עמה קשר", אמר.

 

מלאכת האיתור חייבה הסרת שכבות אבק מהניירת הרלוונטית, שכן בשל גילה של המכונית, פרטיה לא נשמרו במאגרים ממוחשבים. בפוסט בפייסבוק ציינה משטרת שאלונס-אן-שמפאן כי שמחה מאוד לפתור את התעלומה הישנה הזו.

 

וכך נראית פיז'ו 104 שלא שהתה 38 שנה באגם וכך נראית פיז'ו 104 שלא שהתה 38 שנה באגם

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x