$
הייטק והון סיכון

אקזיט

Yokee Music נרכשת בכ-30-40 מיליון דולר

החברה פיתחה אפליקציות מוזיקה אינטראקטיביות שזכו ליותר מ-80 מיליון הורדות. יוקי גייסה רק 1.3 מיליון דולר ממשקיע חיצוני - כך שרוב הכסף יגיע למייסדים ול-18 העובדים שלה. הרוכשת, Stingray, היא מהשחקניות הגדולות בעולם בתחום המוזיקה הדיגיטלית

מאיר אורבך 14:3109.05.17

Stingray רכשה את חברת יוקי מיוזיק (Yokee Music) הישראלית מיהוד. החברות לא חשפו את סכום הרכישה אך על פי הערכות שווי העסקה באקזיט עומד על 30-40 מיליון דולר. יוקי מיוזיק נוסדה ב-2013 וגייסה עד היום 1.3 מיליון דולר בלבד מ-2B-Angels של אהרל'ה כהן ויואל חשין.

את יוקי הקימו אריאל ילוז וגיל זלקה, שייהנו מרוב סכום הרכישה ביחד עם 18 העובדים שלהם. בעקבות הרכישה תהפוך יוקי לזרוע של סטינגריי בישראל, אותה ימשיך לנהל זוג המייסדים. ל"כלכליסט" נודע שהעסקה בנויה ממספר אבני דרך אשר אם החברה תעמוד ביעדי ההכנסות שלם יכולים להביא את העסקה לשווי של עשרות מיליוני דולרים רבים. בשלב הראשון קיבלה החברה סכום של מעל 10 מיליון דולר וצפויה בשנים הקרובות לרשום הכנסות נוספות בגין הצלחה.

 

ב-17 במאי תתקיים ועידת ניו יורק של כלכליסט, בה ייקחו חלק כמה מהדמויות הבולטות בעולם העסקים וההייטק הניו-יורקי. לפרטים והרשמה

מייסדי יוקי, אריאל ילוז וגיל זלקה מייסדי יוקי, אריאל ילוז וגיל זלקה צילום: שי דנן

 

ילוז וזלקה הם יוצאי קונדואיט, שם כיהנו כסמנכ"לים. "הכרנו בקונדואיט ובשלב מסויים החלטנו שאנחנו רוצים לעשות משהו לעצמנו והחלטנו להתמקד במוזיקה וקריוקי" סיפר ילוז ל"כלכליסט". "ההחלטה להתמקד בתחום באה לנו ללא מחקר שוק אלא בצורה מאוד ספונטנית מאהבה של שנינו למוזיקה. השקנו אפליקציה לקריוקי שפיתחנו לבד וראינו שזה צומח בקצב מאוד מהיר וכאשר הגענו ל-400 אלף משתמשים. גייסנו כסף מ-2B והתחלנו להרחיב את החברה משמעותית".

 

ילוז סיפר שלאחר שהוכנסה מערכת מונטיזציה, החלה החברה לרשום הכנסות מדמי מנוי, שגדלו במהירות משנה לשנה. בנוסף, חתמה יוקי על הסכמי תוכן גדולים שאיפשרו לה להתחזק בארצות הברית.  הוא הסביר כי הוא וזלקה החליטו למכור את יוקי משום שראו שראו שביכולתם לגייס סכום כסף גדול ולהמשיך לפעול במתכונת הנוכחית - אך גם קיבלו הצעות רכישה קונקרטיות מחברות שונות. "החלטנו לגלות אחריות כלפי המשקיעים שלנו והעובדים ובחרנו בהצעה הכי הכי מתאימה לרכישה", אמר.

 

יושבים בראש הטבלה 

 

חברת יוקי פיתחה יישומי מוזיקה אינטראקטיביים בשם Yokee Karaoke ,Yokee Piano ו-Yokee Guitar. האפליקציות הורדו ע״י יותר מ-80 מיליון משתמשים והן מדורגות בעשירייה הראשונה ברשימת האפליקציות הפופולריות והמרוויחות ביותר בקטגוריית המוזיקה בעשרות מדינות, עם קצב גידול שנתי בהכנסות של 50%.

 

עובדי Yokee Music עובדי Yokee Music צילום: שי דנן

 

יוקי מספקת למשתמשים אפשרות להפיק לבד גרסאות לשירים ולחנים קלאסיים ולהיטים בליווי אפקטים, מתוך מאגר שירים עצום המתעדכן מידי יום, לשתף חברים ומשפחה ולצפות בתכנים שהפיקו חבריהם. אפליקציית הדגל של יוקי הופכת את הסמארטפון והטאבלט לאולפן הקלטות נייד כשהיא מאפשרת לשיר עם מוסיקת השיר והמילים, להצטלם בווידאו ולהפיץ תוכן זה. בנוסף, היא מאפשרת לנגן יצירות אהובות לצד להיטים, ללא ידע מוקדם בנגינה.

 

עולם אפליקציות המוזיקה הדיגיטלית נחשב לאחד הפעילים ביותר בשוק, כאשר אחת החברות הבולטות בתחום היא מיוזיק לי. "אנחנו לא משחקים במגרש של מיוזקי לי שפונה לקהל צעיר בהרבה. הקהל שלנו הוא בוגר יותר", הסביר ילוז.

 

קפיצת מדרגה עסקית

 

הרוכשת, סטינגריי דיגיטל גרופ, היא אחת מקבוצות תוכן המוזיקה הגדולות בעולם שנסחרת בבורסה הקנדית מאז 2015 ומפעילה פלטפורמות תוכן ב-156 מדינות. הרכישה זו היא חלק מאסטרטגיית הצמיחה שלה, במסגרתה רכשה יותר מ-30 חברות בשבע השנים האחרונות. הרכישה, הראשונה שלה בתחום הצרכני, תאפשר לה להרחיב את ליין המוצרים שלה ולהתחבר למשתמשים נוספים בכל העולם.

 

"שתי החברות הן ידידות ותיקות החולקות תשוקה משותפת לחיבור בין אנשים באמצעות מוזיקה", אמר ל"כלכליסט" אריק בויקו, נשיא, מייסד שותף ומנכ"ל Stingray. "איני יכול להיות מרוצה יותר מצירוף הצוות של יוקי באופן רשמי אל משפחתנו. רכישה זו משלימה את הפעילות העסקית שלנו ומרחיבה באופן משמעותי את יכולתנו להגיע למשתמשי הקצה בעולם האפליקציות".

 

לדברי גיל זלקה, מייסד ומנכ"ל משותף, "שיתוף הפעולה בין החברות החל כבר לפני מספר שנים והרכישה מהווה קפיצת מדרגה עבורנו מבחינת ההזדמנויות העסקיות והשיווקיות, והאפשרות להביא חדשנות לתחום אפליקציות המוזיקה האינטראקטיביות".

 

יואל חשין, שותף ומייסד ב-2B-Angels, הוסיף: "היתה לנו הזכות לעבוד עם שני יזמים שפיתחו במשאבים אפסיים אפליקציה שהגיעה לעשרות רבות של מיליוני משתמשים. זוהי הצלחה מסחררת בעולם של טכנולוגיות לצרכנים, המוסיפה הרבה כבוד להייטק הישראלי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x