$
עולם

למכירה - "פינק סטאר" היהלום היקר בעולם

בחודש הבא תציע סות'ביס למכירה פומבית, את "פינק סטאר", יהלום ורוד במשקל כ-60 קראט. המחיר צפוי להיות גבוה מ-46 מיליון דולר

שירות כלכליסט 17:0621.03.17

 

בית המכירות סות'ביס מוכר את היהלום המלוטש היקר ביותר שנמכר אי פעם במכירה פומבית. היהלום, מסוג "פנסי ויוויד" ורוד, נטול פגמים לחלוטין, מכונה "פינק סטאר" - הכוכב הוורוד. משקלו של "פינק סטאר" כמעט 60 קראט והוא גם היהלום הוורוד מסוג "פנסי ויויד" נטול הפגמים הגדול ביותר שדורג אי פעם בידי המכון הגמולוגי של ארה"ב.

 

מכירת היהלום מתרחשת בתקופה שבה השוק לאבנים נדירות וליהלומים צבעוניים הולך וגדל. כשירד הפטיש על הצעת המחיר המנצחת בהונג קונג, צפוי להישבר השיא הקודם של סות'ביס ליהלום ורוד - כ-46 מיליון דולר.

 

 

לדברי דיוויד בנט, יו"ר חטיבת התכשיטים הבין-לאומית של סות'ביס "בשנים האחרונות אנו עדים לביצועים מצויינים של יהלומים צבעוניים, ונרשמו הרבה שיאים חדשים במכירות פומביות של יהלומים כאלה, בעיקר וורודים וכחולים. סברנו שיהיה זה זמן טוב להכניס עכשיו את היהלום לשוק". 

 

"פינק סטאר" נכרה ע"י תאגיד היהלומים הבינ"ל "דה בירס" בבוטסוואנה, ב-1999, ארבע שנים לפני החלת חוק קימברלי האוסר על מכירת "יהלומי דמים". לדברי סות'ביס, המכירה עומדת בדרישות חוק קימברלי, ובאפשרות החברה להבטיח שלא מדובר ביהלום דמים. "פשוט איני סבור ש"דה בירס" היו מסכימים להיות מעורבים במשהו כזה" אמר דיוויד בנט. היהלום המושלם יוצע למכירה בהונג קונג, ב-4 באפריל.

הכירו את "פינק סטאר" היהלום היקר בעולם הכירו את "פינק סטאר" היהלום היקר בעולם צילום: רויטרס

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x