שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

ארה"ב: רשתות הטלוויזיה מעלות את מחיר הפרסומות בתכניות שבהן טראמפ נוהג לצפות

MSNBC ופוקס ניוז מנסות להרוויח מהרגלי הצפייה של נשיא ארה"ב, כך שיוכלו להרוויח מהרצון של חברות וארגונים חיצוניים להשפיע עליו ועל עוזריו הקרובים. חלק מהחברות אף בוחרות את תזמון שידור הפרסומות, כך שיצליחו לחמוק מלהפוך יעד לציוצים שלו

שירות כלכליסט 11:4905.02.17
רשתות הטלוויזיה האמריקאית MSNBC ופוקס ניוז מנסות להרוויח מהרגלי הצפייה של הנשיא דונלד טראמפ. הרשתות העלו משמעותית בשבועות האחרונים את תעריפי הפרסום בתוכניות שידועות כאהובות על הנשיא, כך שיוכלו להרוויח מהרצון של חברות וארגונים חיצוניים להשפיע על טראמפ ועל עוזריו הקרובים.

באתר פוליטיקו מדווחים כי תעריפי הפרסום בתוכנית מורנינג ג'ו המשודרת ב-MSNBC, הוכפלו מאז הבחירות בנובמבר. על פי הדיווחים, טראמפ צופה בתוכנית כמעט כל בוקר, ויש לו מערכת יחסים קרובה עם המגיש, ג'ו סקרבורו.

דונלד טראמפ. "ככה החברות לוחשות ישירות לאוזנו של הנשיא" דונלד טראמפ. "ככה החברות לוחשות ישירות לאוזנו של הנשיא" צילום: אם סי טי

 

בדומה, התוכנית, או'ריילי פקטור, המשודרת בפוקס ותוכניות נוספות המשודרות בשעות הפריים טיים בערוץ, העלו את התעריפים שלהן ב-50%. טראמפ הוא צופה ידוע של התכניות הללו. "הרגלי הצפייה של הנשיא כל כך צפויים, שהמפרסמים נודדים לעבר התכניות הללו", אמר לאתר קניין מדיה. יועץ בכיר בוושינגטון הבירה אף הודה כי חלק מהלקוחות שלו, ביניהם בנק גדול וחברת תרופות החלו במו"מ לרכישת זמן אוויר בתכנית של או'ריילי ובמורנינג ג'ו, זאת מכיוון שהם יודעים שיש סיכוי גבוה שכך יוכלו ללכוד את תשומת הלב של הנשיא.

 

טראמפ גם נוטה להגיב ישירות לדברים שהוא רואה בטלוויזיה על ידי פרסום ציוצים בטוויטר הנוגעים לנושאים שעלו לשידור. "במקום לפצוח במאמצי שתדלנות בערוצים הרגילים, ככה החברות לוחשות ישירות לאוזנו של הנשיא", הסביר היועץ. עוד הוסיף כי חלק מהחברות בוחרות את תזמון שידור הפרסומות כך שיצליחו לחמוק מלהפוך יעד לציוצים שלו. יתרה מכך, יש חברות שאפילו מנסות לגרום לטראמפ לצייץ נגד המתחרות שלהן.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x