$
תעשייה ופיננסים

גרמניה: אופל מצמצמת שעות עבודה, פולקסווגן עוצרת ייצור שני דגמים

אופל סובלת מירידה בביקוש של שני דגמים על רקע הברקזיט; פולקסווגן עוצרת את ייצור הגולף והספורטסוואן, בשל מחסור בחלקים

שירות כלכליסט 18:2819.08.16

שתי יצרניות רכב גרמניות הודיעו היום (ו') על צמצום שעות עבודה במפעליהן במדינה. אופל הודיעה, כי תצמצם שעות עבודה של חלק מעובדיה בשל ירידה בביקושים לדגמי הקורסה והאינסנייה לאחר הברקזיט. במקביל, בפולקסווגן הודיעו כי הם עוצרים למשך שישה ימים את ייצורם של דגמי הגולף והספורטסוואן בשל מחסור בחלקים. בנוסף הודיעו בפולקסווגן על צמצום שעות עבודה. בגרמניה, צמצום בשעות העבודה לפרק זמן קצוב הוא צעד נפוץ במגזרים רבים, על מנת למנוע פיטורי עובדים.

 

דובר מטעם חברת אופל מסר היום, כי היקף הצמצום בשעות העבודה תלוי במכירות שני הדגמים האלה בבריטניה, השוק הגדול ביותר של שני הדגמים האלו. חטיבת אופל מייצרת דאגות רבות לחברת ג'נרל מוטורס, לאחר שסבלה מצניחה חדה במכירות במשך שנים. המצב השתנה רק לאחרונה, כשאופל דיווחה על רווח רבעוני ראשון לראשונה מאז 2011.

 

ג'נרל מוטורס הודיעה בחודש שעבר שהיא מצפה לפגיעה של 400 מיליון דולר בהכנסותיה במחצית השנייה של השנה כתוצאה מהשלכות הברקזיט, והדגישה את חולשת הפאונד ואת הירידה בביקוש בבריטניה. "בימים אלו, הברקזיט הוא עניין לכל מי שעושה עסקים בבריטניה", מסרה החברה היום.

 

פולקסווגן גולף פולקסווגן גולף

 

חברת פולקסווגן הודיעה היום כאמור על עצירת הייצור בין התאריכים 22-28 באוגוסט של דגם הגולף ודגם הספורטסוואן - וזאת בשל מחסור בחלקים השייכים למושבים ולתיבות ההילוכים שלא הגיעו למפעל בוולפסבורג. בעקבות עצירת הייצור, הודיעה החברה שלפרק זמן זה היא גם תצמצם בשעות העבודה. 

 

דוברת מטעם החברה מסרה, כי טרם ידוע כמה כלי רכב היא תייצר במהלך התקופה וכמה עובדים ייפגעו מהמהלך. היא גם לא פירטה האם העובדים יישארו בביתם בתקופה הזו או יעבדו פחות שעות במשך ששת הימים הללו.

 

החברה מעסיקה כ-73 אלף עובדים במפעל שלה בעיר וולפסבורג, שם היא ייצרה 815 אלף מכוניות בשנה שעברה, כך לפי נתוני החברה. גורם שמעורה בעניין מסר כי 20 אלף עובדים ייפגעו מהמהלך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x