$
כלכלה ומדיניות

כלכלת אוסטרליה בעלייה: צמיחה חזקה ברבעון הראשון

למרות הציפייה להאטה, ממשלת אוסטרליה דיווחה על התרחבות הכלכלה בשיעור של 1.1% לעומת הרבעון האחרון, לצד התרחבות התמ"ג בשיעור של 1.1% לעומת הרבעון, מעל תחזיות האנליסטים

שירות כלכליסט 10:4501.06.16
כלכלת אוסטרליה הפגינה ביצועים מרשימים ברבעון הראשון והתרחבה בשיעור של 1.1% לעומת הרבעון הרביעי של 2015, זאת על אף חששות להאטה. מהדו"ח שפרסמה היום (ד') הממשלה עולה עוד כי התמ"ג התרחב בשיעור של 3.1% לעומת הרבעון הראשון אשתקד. התוצאות עקפו את תחזיות האנליסטים, שציפו לעלייה של 0.9% לעומת הרבעון הקודם ולהתרחבות שנתית של 3%.

 

עלייה בנפחי הייצוא של ברזל וגז טבעי נוזלי (LNG) תומכת בכלכלה, ועוזרת לפצות על הירידה העולמית במחירי הסחורות. המדינה חווה גם תנופה בבניית נדל"ן מגורים, כשהדולר האוסטרלי הנחלש עוזר לעלות את ייצוא השירותים ויוצר צמיחה בתעשיות התיירות, הבריאות והחינוך.

 

עם זאת, אוסטרליה צריכה להתמודד עם ירידה בהשקעות העסקיות, שלהערכת הכלכלנים תהווה נטל על הצמיחה בשנה הבאה. מכשול נוסף שעומד בפני צמיחה עתידית הוא העלייה בהכנסות, שעומדת על השיעור הנמוך ביותר מאז תחילת שנות ה-90.

 

ראש הממשלה מלקולם טורנבול אמר כי הנתונים מצביעים על צמיחה כלכלית חזקה, אז הזהיר לא להפוך לשאננים. "בינתיים המצב טוב, אך ישנם עוד סיכונים רבים באופק", הדגיש. בעוד חודש יתקיימו באוסטרליה בחירות כלליות.

 

ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טורנבול. הזהיר משאננות ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טורנבול. הזהיר משאננות צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x