$
תעשייה ופיננסים

מאייר חוגגת: מסיבות ב-7 מיליון דולר ואוכל ב-108 מיליון לעובדים

מנהל קרן גידור המחזיקה במניות החברה הגיש להנהלה מצגת ובה הוא מציע לפטר 9,000 עובדים ומפרט את ה"בזבוזים" של מאייר: החל מרכישות כושלות ועד למסיבות ראוותניות והטבות יקרות לעובדים

שירות כלכליסט 11:2615.12.15

הלחץ של בעלי המניות של יאהו לפטר את המנכ"לית מריסה מאייר הולך וגובר. אריק ג'קסון, מנהל קרן הגידור ספרינג אוול (SpringOwl Asset Management), שמחזיקה במניות החברה, הגיש לדירקטוריון מצגת של 99 שקופיות שמפרטת את תוכניתו לשיפור, כולל התמקדות בתחומים שבהם החברה מצליחה כמו אתרי ספורט ופיננסים. לפי ההצעה שלו, החברה תוכל לחסוך 2 מיליארד דולר בשנה על ידי פיטורים של 9,000 עובדים מתוך 11,900 העובדים כיום בחברה, ביטול הטבות כמו ארוחות בחינם ומכירת המטה.

 

במקביל להצעות השיפור, המצגת כוללת פירוט של הדברים עליהם הוציאה מאייר כספים, שלדעת ג'קסון היו מיותרים, החל מרכישות כושלות ועד למסיבות ראוותניות והענקת חסות לאירועים. לדבריו, העובדים נהנים מהטבות יקרות ולא בהכרח נחוצות כמו מכשירי אייפון בחינם. כמו כן, לכבוד חגיגות השנה למינוי שלה, מאייר חילקה לעובדים צמיד UP של חברת ג'אובון לניטור פעילות גופנית, בה היא מכהנת כחברת דירקטוריון. בנוסף, להערכתו האוכל בחינם שמחלקים ביאהו לעובדים עלה לחברה מעל 450 מיליון דולר בארבע השנים האחרונות, כלומר 108 מיליון דולר בשנה.

 

מריסה מאייר. העובדים נהנים מהטבות יקרות מריסה מאייר. העובדים נהנים מהטבות יקרות צילום: שאטרסטוק

 

ג'קסון הוסיף והעריך כי החלטתה של מאייר לשמש כספונסרית בפורום הכלכלי בדאבוס, שכללה את הטסתה ועוד כמה בכירים במטוס פרטי, עלתה לחברה בין מיליון ל-2 מיליון דולר נוספים. יאהו גם הייתה אחת מנותנות החסות לנשף הגאלה השנתי של מוזיאון המטרופולין, בעלות של 3 מיליון דולר.

 

 

ג'קסון מקדיש תשומת לב מיוחדת למסיבות הרבות שלטענתו מאייר עורכת. הוא מפרט מסיבה מדצמבר 2014, ברוח הסיפור "הקוסם מארץ עוץ", שכללה סשן צילומים של העובדים בתחפושות של הדמויות, שעלה לבדה 70 אלף דולר. השנה החברה עורכת מסיבה לחגים בסגנון "גטסבי הגדול". המסיבה, שתיערך בפייר 48 בסן פרנסיסקו, תעלה 7 מיליון דולר.

 

ג'קסון מתייחס גם למשכורות הגבוהות של המנהלים הבכירים ביאהו, בראשם מאייר עצמה. מ- 2014, מאייר מכרה אופציות בשווי של 26 מיליון דולר, ולהערכתו של ג'קסון היא תרוויח סכום כולל של 365 מיליון דולר עבור חמש שנות עבודה ביאהו, זאת בהנחה שתצליח לשמור על הכסא לעוד שנה וחצי. שכר הבסיס של בכירים אחרים עומד על מיליון דולר וכולל בונוסים של מיליוני דולרים נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x