$
תעשייה ופיננסים

החברה פשטה את הרגל ומוכרת את האוטובוסים ב-5 דולרים

חברת אוטובוסי היוקרה "ליפ טרנזיט" מסן פרנסיסקו מעמידה את כלי הרכב למכירה פומבית; מבקרי החברה: השירות שהיא מעניקה - מיותר

שירות כלכליסט 21:2918.09.15

חברת אוטובוסי היוקרה מסן פנסיסקו "ליפ טרנזיט" (Leap Transit ), שהגישה מיץ סחוט טרי לנוסעיה, הגישה בקשה לפשיטת רגל. כעת היא גם מוכרת את האוטובוסים שלה, במחיר התחלתי של 5 דולרים.

 

 

שירות הסעות יוקרתי שירות הסעות יוקרתי צילום: Cnet

 

כבר במאי ניכרו סימני המצוקה של החברה כאשר הודיעה כי תקפיא את השירותים שלה אולם מהלך זה היה אמור להיות זמני בלבד. ביוני העמידה החברה שניים מהאוטובוסים למכירה פומבית וכעת תעמיד למכירה באוקטובר את השניים הנותרים. ב-15 ביולי הגישה החברה בקשה רשמית לפשיטת רגל. אולם רק אתמול (ה') נודע הדבר לעיתונות המקומית.

 

בבקשה העריכה ליפ טרנזיט כי החוב שלה מגיע ל-500-100 אלף דולר, וכנגד זה יש לה נכסים באותו היקף. החברה אמרה כי היא מעריכה שיש לה חובות עבור תשלום שכר בשווי של כ-129 אלף דולר ותביעות אחרות, אולם יש לה רשימה ארוכה של נושים ומשקיעים שלהם עליה להודיע על פשיטת הרגל. הכנסותיה נטו של החברה מתחילת השנה היו רק 20,748 דולר. כך על פי מסמכי הבקשה.

 

 

 צילום: West Auction

 

מבקריה של החברה טענו שהשירות שהיא מעניקה הוא מיותר, ושבעיר כבר יש רשת ענפה של רכבות תחתיות. אולם תומכי השירות אמרו כי השירות מסייע להפחית את מספר המכוניות הפרטיות בכביש.

 

 

 

האוטובוסים בצי החברה צוידו בקפה, בחטיפים, בשקעי חשמל ובמושבי עור. החברה לא הסתירה כי היא מעניקה את שירותיה לחתך אוכלוסיה היכול להרשות לעצמו את מחיר הנסיעה – 6 דולרים לכרטיס.

 

החברה לא מסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x