$
כלכלה ומדיניות

איקאה הסירה מהאתר שלה ברוסיה מגזין שכולל הומואים

ענקית הרהיטים השבדית חששה שהיות והמגזין מציג חיי משפחה "ללא קשר לנטייה מינית" הוא עלול להפר את החוקים ברוסיה נגד הומואים ולסביות

שירות כלכליסט 17:2615.03.15
ענקית הרהיטים איקאה הורידה מגזין לייפסטייל מקוון מהאתר שלה ברוסיה, מתוך חשש שהוא עלול להפר את החוקים במדינה שאוסרים על קידום של ערכים ואורח חיים של הומואים ולסביות. בהודעה שפרסמה החברה היא טענה כי חלק מהכתבות במגזין "חיי משפחה" (Family Live) עלולות להיתפס ברוסיה כ"פרופוגנדה" של הומואים.

 

 

החוק השנוי במחלוקת אושר על ידי הנשיא ולדימיר פוטין ב-2013, וספג ביקורת רבה ברחבי העולם בטענה שהוא מפר את זכויות ההומואים והלסביות. לפי החוק, קנסות גבוהים יוטלו על מי שמפר את החוק ומספק מידע על הומוסקסואליות לאנשים מתחת לגיל 18.

 

מצעד מחאה בניו יורק נגד רדיפת ההומאים והלסביות ברוסיה מצעד מחאה בניו יורק נגד רדיפת ההומאים והלסביות ברוסיה צילום: שאטרסטוק

 

"כשאנחנו עושים עסקים, אנחנו מצייתים לחקיקה במדינות שבהן אנחנו עובדים", נכתב בהצהרה שפרסמה איקאה ברוסית. "על מנת להימנע מהפרת חוקים, קיבלנו את ההחלטה להפסיק את הפרסום של המגזין ברוסיה".

 

המגזין, המתפרסם ב-25 מדינות "מראה אספקטים של חיי הבית של אנשים, ללא קשר להבדלי מין, גיל, נטייה מינית, לאום ודת", כך לפי החברה השבדית.

 

באיקאה הדגישו כי לא קיבלו שום אזהרה רשמית מרוסיה, ולא התקבלה תגובה מהרשויות למהלך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x