$
בשולי החדשות

איך לא חשבו על זה קודם? בהודו כבר אפשר להזמין תפילות באינטרנט

הינדים רבים מעדיפים להימנע מהצפיפות במקדשים ומזמינים תפילות מאתרים ברשת. אחרי התשלום נשלחת לביתם ערכה הכוללת פרחים מיובשים, קטורת, DVD וכל מה שדרוש לעריכת הטקס

שירות כלכליסט 14:0929.01.15

הינדים בהודו מצטרפים בהמוניהם לטרנד חדש: הזמנת תפילות אונליין. על פי העיתונות המקומית, הינדים רבים המבקשים להימנע מהצפיפות במקדשים, מזמינים כעת אונליין תפילות מאתרים המוכרים "תפילות בייפוי כוח".

 

ה"הינדוסטאן טיימס" מדווח כי מאמינים הינדיים יכולים להזמין פוג'ה - תפילה - או טקס, כדי לציין אירוע חשוב או לקבל סיוע בנושאים שונים כגון אי פוריות, נושאים כספיים וכו.

 

כבר לא יעלו לרגל לטאג' מאהל? כבר לא יעלו לרגל לטאג' מאהל?

 

המשתמשים מתבקשים להזין מספר פרטים אישיים ובוחרים את המקדש המועדף עליהם. לאחר מכן הם משלמים אונליין ובתמורה מקבלים חבילה הכוללת כל מה שהם צריכים לשם עריכת טקס פוג'ה בביתם, כולל DVD, פרחים מיובשים וקטורת.

 

התעריפים נעים בין 500 רופי (32 שקל) ויכולים להגיע עד למעלה מ-2,000 רופי (129 שקל), על פי הפופולאריות של המקדש שאותו בחר הלקוח.

 

בתחילה השירות יועד להינדים המתגוררים מעבר לים ולא יכולים לערוך עליות לרגל אולם מאז שגילו את האתרים ההינדים תושבי הודו, הביקוש במדינה רק הולך וגובר שכן החיים המודרניים לא מותירים זמן רב למסעות ממושכים למקדשים לשם עלייה לרגל.

 

שיווקומאר, מייסדו של אחד מאתרים אלו אמר ל-BBC: "כיום אנשים רחוקים מדי או עסוקים מדי כדי לערוך את מסע העלייה לרגל וכאן אנו נכנסים לתמונה כדי לעזור להם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x