$
חברה וסביבה

צרפת: יודפסו עוד 2 מיליון עותקים מהגיליון החדש של שארלי הבדו

הגיליון הראשון לאחר הטבח במערכת המגזין הופץ הבוקר ב-3 מיליון עותקים - פי 50 מתפוצה רגילה, ונחטף מיד. המו"ל החליט להוסיף עד 2 מיליון עותקים

שירות כלכליסט 13:4514.01.15

הגיליון החדש של המגזין הצרפתי שארלי הבדו יודפס בעוד 2 מיליון עותקים, לאחר שאזלו מרבית העותקים מתוך 3 המיליון שהודפסו, בתוך דקות ספורות מאז הוצאו למכירה. "המו"ל החליט הבוקר להעלות את ההדפסה ל-5 מיליו עותקים", מסרה ורוניק פאוג'ור, נשיאת חברת ההפצה MLP.

 

תורים ארוכים השתרכו מחוץ לחנויות העיתונים במדינה, לרכישת המהדורה הראשונה של המגזין מאז ההתקפה הרצחנית בשבוע שעבר. בחלק מהדוכנים דיווחו כי מאות עותקים נמכרו בתוך מספר דקות על ידי לקוחות שהביעו תמיכה בחופש הביטוי.

הגיליון המיוחד שמר על אופיו הסאטירי של המגזין, כשבשער הגיליון הופיעה קריקטורה של הנביא מוחמד המחזיק בשלט "אני שארלי" (Je suis Charlie), ובתוכו ניתן למצוא עוד כמה קריקטורות הלועגות לדמויות אסלאמיות.

 

ב"וול סטריט ג'ורנל" דיווחו כי כבר בשעה 6:30 בבוקר היה קשה למצוא עותקים של המגזין בדוכנים, זאת על אף שהופצו הפעם כאמור 3 מיליון עותקים – פי 50 יותר מהתפוצה הרגילה.

 

הגיליון החדש של שארלי הבדו. הנביא מוחמד שוב מככב על השער הגיליון החדש של שארלי הבדו. הנביא מוחמד שוב מככב על השער צילום:איי אף פי

 

דויד בגהין, שמנהל דוכן עיתונים בגאר דה ליון במזרח פריז, סיפר כי 75 העותקים שקיבל היום מוקדם בבוקר – לעומת 8 בשבועות רגילים – אזלו בתוך 20 דקות. "האנשים הגיעו בהמוניהם לרכוש גיליון", ציין. בדוכנים נוספים ברחבי הבירה ובערים נוספות בצרפת דיווחו גם כן כי המגזין אזל מהדוכנים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x