$
חברה וסביבה

היורים בפריז צעקו: נקמה בשם מוחמד

פיגוע בבניין המגזין הסאטירי "שארלי הבדו" בפריז, שפרסם בעבר קריקטורות של הנביא מוחמד: חמושים ירו והרגו 12 בני אדם ופצעו 10 - ונמלטו. הנשיא הולנד: "מדובר בפיגוע טרור". הכוננות בפריז הועלתה לרמה הגבוהה ביותר. השבוע פרסם העיתון קריקטורה שבה משוסף ראשו של מוחמד

ynet 17:3407.01.15

12 בני אדם נהרגו, עשרה עיתונאים ושני שוטרים, לאחר ששני חמושים רעולי פנים חדרו לבניין שבו שוכנים משרדי העיתון הסאטירי "שארלי הבדו" שבפריז, ירו לכל עבר ונמלטו מהמקום. 10 נפצעו, בהם חמישה במצב אנוש. כוחות גדולים של משטרה עורכים מרדף אחר החשודים

 

 

זירת הפיגוע בעיתון הצרפתי. 11 הרוגים זירת הפיגוע בעיתון הצרפתי. 11 הרוגים צילום: רויטרס

 

"לפני כחצי שעה שני רעולי פנים נכנסו לבניין עם רובי קלצ'ניקוב", סיפר עיתונאי שהיה במקום. "כמה דקות לאחר מכן שמענו המון יריות", הוסיף. הוא ציין כי הגברים ברחו מהבניין בשני כלי רכב לאחר שביצעו את מתקפת הטרור. "זה טבח", אמר נציג רשמי של המשטרה, לוק פוניו. הנשיא פרנסואה הולנד הגיע לזירת האירוע. הוא יערוך בשעות הקרובות ישיבת ממשלה דחופה.

 

בספטמבר 2012 פרסם השבועון הסאטירי בגיליונו קריקטורות של הנביא מוחמד - צעד שליבה את האש בעולם הערבי לאחר המהומות האלימות שעורר סרט שלועג למוסלמים. בקריקטורה שהופיעה על שערו הראשי של השבועון הסאטירי נראה יהודי חרדי דוחף מוסלמי בכיסא גלגלים שחובש לראשו טורבן. לידם הופיע הכיתוב "אסור ללעוג".

 

ב-2011 הוצתו משרדי העיתון אחרי שפרסמו קריקטורה שלועגת למוחמד. העיתון הסאטירי שינה את שמו באופן חד פעמי ל"שריעה הבדו" ופרסם איור של מייסד האיסלאם עם הכיתוב "100 מלקות למי שלא ימות מצחוק". צעד זה בא בתגובה לניצחונה של המפלגה האיסלאמית "א-נהדה" בבחירות הכלליות בתוניסיה ולהודעת השלטונות החדשים בלוב כי יתאימו את חוקי המדינה לחוק השריעה האיסלאמי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x