שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

מלחמה בעזה

הסנאט אישר פה אחד סיוע של 225 מיליון דולר למערכת כיפת ברזל

זאת יום לאחר שהצעה להעברת הסיוע נפסלה בסנאט. ההצעה, שהוגדרה כהצעת חירום חלופית, הוגשה על ידי מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט הארי ריד

כלכליסט 18:4501.08.14

הסנאט האמריקאי אישר היום העברת סיוע של 225 מיליון דולר למערכת כיפת ברזל, יום לאחר שהצעה להעברת הסיוע נפסלה בסנאט. ההצעה, שהוגדרה כהצעת חירום חלופית, הוגשה על ידי מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט, הארי ריד, בתמיכת הסנאטורים הרפובליקנים מיץ' מק'קונל, ג'ון מק'קיין ולינדזי גרהאם. ההצעה הובאה לסנאט בשעה 11:11 זמן ארה"ב והתקבלה כעבור 10 דקות פה אחד.

"כולנו ראינו איך מדינת ישראל הזעירה, שנמצאת לצידנו בכל, ספגה בשלושתהשבועות האחרונים ירי של 3,000 טילים שנורו לשטחה", אמר אתמול ריד. "שר ההגנה צ'ק הייגל ביקש 225 מיליון דולר במימון חירום כדי שמלא את ארסנל הנשק של כיפת ברזל. ברור שמדובר במצב חירום". ריד הוסיף כי "בת הברית מספר אחת שלנו - לפחות בעיניי - נמצאת תחת מתקפה. אם זה לא מצב חירום אז אני לא יודע מה כן".

 

הסנאטור הדמוקרטי בוב קייסי מסר ל"כלכליסט" כי "אני שמח שהסנאט הצליח להעביר את ההצעה שתבטיח מימון למערכת ההגנה כיפת ברזל, בשעה כה קריטית לביטחונה של ישראל. התוכנית הזו, שהיא תוצאה של שיתוף פעולה בין המדינות, סייעה להגן על אזרחים ישראלים מהתקפות הטילים של חמאס. תמכתי באופן עקבי במימון איתן של התכניות האלה".

  

הסנאטור הרפובליקני ג'ון הובן מסר ל"כלכליסט" כי "ישראל שוב נמצאת תחת התקפה של חמאס, גוף פלסטיני קיצוני שמסרב להכיר בזכותה של ישראל להתקיים. חמאס יורה באופן מכוון אלפי טילים לאזורים מאוכלסים בישראל, בניסיון למקסם את הפגיעה באזרחים וברכוש. למרבה המזל, מערכת כיפת ברזל שפותחה בשיתוף פעולה בין ארה"ב וישראל מצילה חיים ומחזקת את עמדתה האסטרטגית של ישראל באזור. היום הקונגרס העביר החלטה שתאפשר למחלקת ההגנה האמריקאית לחדש את המלאי של כיפת ברזל. בתור בת בריתה הקרובה ביותר של ארה"ב במזרח התיכון, והדמוקרטיה היחידה באזור, ארה"ב חייבת לוודא כי תסייע לישראל להגן על עצמה מהאיומים נגדה".

 

שר ההגנה צ'אק הייגל העביר בשבוע שעבר את בקשת הסיוע מישראל לקונגרס. הדמוקרטים יזמו העברת סיוע חירום בסך 2.7 מיליארד דולר הכולל 225 מיליון דולר לכיפת ברזל ו-615 מיליון דולר לסיוע חירום פנים, עבור ילדים מהגרים ממרכז אמריקה ועבור מאבק בשריפות בחוף המערבי.

   

"מזכיר ההגנה צ'אק הייגל ביקש 225 מיליון דולר כסיוע חירום לישראל עבור כיפת ברזל. ברור שמדובר במצב חירום, וצריכה להיות הסכמה על כך". אולם דבריו וצעדיו של ריד כשלו הפעם, אף שבשנים האחרונות הסכימו הרפובליקנים להעביר סיוע לישראל.

 

כיפת ברזל כיפת ברזל צילום: יוסי אלוני

   

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x