$
בשולי החדשות

קווינסי ג'ונס תובע מיליונים מעזבונו של מייקל ג'קסון

המפיק תובע גם את חברת סוני מיוזיק אנטרטיינמנט בטענה שלא קיבל את התמלוגים המגיעים לו מעבודתו עם הזמר

סוכנויות הידיעות 15:1526.10.13

המפיק המוזיקלי קווינסי ג'ונס (80) הגיש אתמול (ו') תביעה נגד מנהלי העזבון של מייקל ג'קסון, בדרישה לתשלום של מיליוני דולרים בתמלוגים על הכנסות שנצברו לאחר מותו של מלך הפופ.

 

מייקל ג'קסון מייקל ג'קסון צילום: MCT

 

 

ג'ונס, שעבד על שלושת אלבומי הסולו המצליחים ביותר של ג'קסון, Off the Wall, Thriller ו-Bad, תובע גם את סוני מיוזיק אנטרטיינמנט, החברה האם של חברת התקליטים של ג'קסון, אפיק רקורדס, בגין הפרת חוזה.

 

ג'ונס מאשים את ענקית המוזיקה ואת החברה שמנהלת את עזבונו של ג'קסון, MJJ פרודקשיונס, כי אינן משלמות לו תמלוגים ומונעות ממנו רווחים המגיעים לו מסרט ההופעה This Is It, שפורסם לאחר מותו של ג'קסון.

 

התביעה, שהוגשה בבית המשפט הגבוה בלוס אנג'לס דורשת תמלוגים גם משתי הופעות של סירק דה סוליי, שהיו מבוססות על המוזיקה של ג'קסון, הפסקול הנלווה ומהדורת 25 השנה להוצאת באד (Bad).

 

על פי התביעה, הקלטות מאסטר של שירים שג'ונס הפיק, הופקו ונערכו מחדש כדי למנוע מהמפיק, שזכה כבר ב-27 פרסי גראמי, לקבל את הכסף שלטענתו מגיע לו בהתאם לחוזים שחתם עם ג'קסון כבר בשנות ה-70 וה-80.

 

"קווינסי מתוסכל כבר כמה שנים"

 

ג'קסון מת ב-2009 בגיל 50 בביתו בלוס אנג'לס ממנת יתר של החומר המרדים פרופופול, שהיה אמור לעזור לו לישון טוב בזמן שהתכונן לשורה של הופעות שהיו אמורות להחזיר אותו לקדמת הבמה.הסרט, This Is It צולם במהלך החזרות להופעות, והרוויח למעלה מ-260 מיליון דולר בקופות ברחבי העולם.

 

בתביעה נדרשים פיצויים של 20-10 מיליון דולר עבור כל אחד משני החוזים העיקריים, שלטענת ג'ונס הופרו במספר דרכים שונות בשל הסכמים סודיים שנחתמו בין MJJ פרודקשיונס וסוני לאחר מותו של ג'קסון.

 

"קווינסי מתוסכל מהמצב כבר כמה שנים, והוא הרגיש שהוא אינו מצליח להתקדם ולכן חייב לנקוט בפעולה רשמית יותר", מסר עורך דינו של ג'ונס, הנרי גרדשטיין ל"הוליווד ריפורטר". הווארד וויצמן, עורך הדין שמייצג את עזבונו של ג'קסון מסר בתגובה לאתר TMZ: "התעצבנו לגלות שג'ונס הגיש תביעה בדרישה לקבל כסף מעזבונו של מייקל. למיטב ידיעתנו, ג'ונס זכה לפיצוי הולם עבור 35 שנות עבודה עם מייקל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x