$
המזרח התיכון

אוגנדה מקפיאה חוזה ענק בשל מעורבות איראנית

המדינה האפריקנית עצרה תוכנית להקמת סכר הידרו חשמלי שעלותו המתוכננת הגיעה ל-2.2 מיליארד דולר. אוגנדה חוששת כי זכייה של חברה מאיראן תהווה הפרה של הסנקציות הבינלאומיות

דורון פסקין 23:2909.09.12
אוגנדה הודיעה בסוף השבוע כי היא עוצרת תוכניות להקמת סכר הידרו חשמלי שעלותו המתוכננת הגיעה ל-2.2 מיליארד דולר. לפי הדיווחים, ההחלטה התקבלה לאחר שחברה איראנית בשם "פרטייל" עלתה לשלב הסופי בהתמודדות על ביצוע המכרז.

 

הפרויקט הנקרא "סכר קרומה" אמור להיות בעל כושר

תפוקה של 700 מגה ואט. העבודות לביצועו היו אמורות להתחיל לקראת סוף השנה ועם השלמתו הייתה צפויה הכפלת כושר תפוקת החשמל של המדינה האפריקאית.

 

באוגנדה חוששים כי זכייה של החברה מאיראן תהווה הפרה של הסנקציות הבינלאומיות על טהרן. ההערכה היא כי אחת החברות שלא הגיעו לשלב הסופי ההיא שהדליפה את העובדה כי חברה איראנית כן הצליחה להגיע לעמדת התמודדות על זכייה במכרז.

 

וינסנט מוגבה, דובר ממשלת אוגנדה הצהיר כי לאור הסנקציות הבינלאומיות סביר כי החברה האיראנית לא תוכל לבצע את הפרויקט הנחשב לאחד הגדולים ביותר במזרח אפריקה. לפיכך, הוחלט על עצירה כוללת של כל המכרז. מוגבה מסר כי משרד האנרגיה של אוגנדה יצטרך עתה לספק תשובה מדוע הייתה התעלמות מנושא הסנקציות הבינלאומיות כשהוחלט לאפשר לחברה האיראנית להתמודד על המכרז.

 

החברה האיראנית פרטייל הוקמה בשנת 1984 ומאז עוסקת בהקמת פרויקטי תשתיות באיראן. יצוין כי בעבר כבר ביצעה פרויקטים עבור הצבא האיראני.

 

הכותב הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x