$
עולם

מפקד הטליבן בפקיסטן נהרג בתקיפת נאט"ו

בתקיפה במזרח אפגניסטן חוסלו גם 12 שומרי ראשו של מולא דדאללה. נאט"ו: לא נפגעו אזרחים ולא נגרם נזק לרכוש

סוכנויות הידיעות 13:5625.08.12
מפקד הטליבן בפקיסטן נהרג בתקיפה של נאט"ו, שנערכה במזרח אפגניסטן, כך אישרו בנאט"ו וגם הטליבן. שני הצדדים זיהו את המפקד ההרוג כמולא דדאללה (Mullah Dadullah), והוסיפו כי כמה מחייליו נהרגו ביחד איתו בהתקפה. לטענת נאט"ו סגנו של דדאללה, שאקיר חוסל אף הוא.

 

"דדאללה, המוכר גם בשם ג'מאל, היה אחראי לתנועה של חיילים ונשקים, וכן לביצוע התקפות נגד כוחות אפגניסטן והקואליציה", נכתב בהצהרה. לטענת נאט"ו, בבדיקה שנערכה לאחר התקיפה התברר כי לא נפגעו אזרחים ולא נגרם נזק לרכוש.

 

על פי הדיווחים של הטליבן הפקיסטני וכן של בכירי מודיעין פקיסטניים, דדאללה נהרג בעת שהותו בבית במחוז קונאר המזרחי, ביחד עם 12 שומרי ראש. הוא נחשב למנהיג הטליבן באזור השבטי באג'אור, בסמוך לגבול עם אפגניסטן. "מולא דדאללה שהה בבית ביחד עם 12 שומרי הראש שלו, כאשר החלה ההתקפה. כולם נהרגו במקום", מסר אחד מראשי הטליבן בפקיסטן.

 

אפגניסטן אפגניסטן

 

דדאללה היה בשנות ה-40 לחייו, הוא החליף את מאולבי פאקיר מוחמד בשנה שעבר, לאחר שמוחמד מסר לתקשורת כי הטליבן מקיים שיחות שלום עם הממשלה. בעקבות כך הדיח הטליבן את מוחמד על מנת להכשיל את השיחות החשאיות.

 

חלק מלוחמי הטליבן הפקיסטני נאלצו להימלט לאפגניסטן, לאחר שצבא פקיסטן פצח ב-2008 בשורה של התקפות נגדם. עם זאת, רובם עוברים לעיתים קרובות את הגבול ומבצעים פשיטות על הצבא. בשבועות האחרונים הגבירה ארצות הברית את תדירות התקפות מזל"טים נגד לוחמי טליבן בצפון מערב פקיסטן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x