$
חברה וסביבה

איראן: סטודנטים פרצו לשגרירות הבריטית בטהרן

עשרות סטודנטים התעמתו עם כוחות המשטרה, הסתערו על המתחם, צעקו "מוות לאנגליה" והשליכו מסמכים מהחלון, בדומה לפריצה לשגרירות ישראל במצרים. כמה מהם אף זרקו בקבוקי תבערה בתוך המתחם, אחד מהמבנים עלה באש

סוכנויות הידיעות 15:2829.11.11

עשרות סטודנטים איראנים פרצו בצהריים (ג') לשגרירות הבריטית בטהרן, הסירו את דגל בריטניה וזרקו מסמכים מהחלון. הסטודנטים התעמתו עם כוחות המשטרה, צעקו "מוות לאנגליה" וכמה מהם אף השליכו בקבוקי תבערה בתוך מתחם השגרירות. אחד המבנים עלה באש. כך דווח בסוכנויות ידיעות באיראן.

 

היחסים
בין הרפובליקה האיסלאמית לממלכה המאוחדת התערערו בשבוע האחרון, לאחר שלונדון הטילה סנקציות על הבנק המרכזי של איראן, בגין סירובה להשעות את תוכנית הגרעין.

  

בטהרן החליטו בעקבות זאת "להעניש" את הבריטים ואישרו שלשום בקריאה ראשונה בפרלמנט את הורדת דרג היחסים הדיפלומטיים עמם. כמו הסטודנטים, גם חברי הפרלמנט קראו לאחר ההצבעה "מוות לאנגליה".

 

אתמול אירע עוד פיצוץ מסתורי באיראן, הפעם באיספהאן, סמוך למתקן קריטי לתוכנית הגרעין. בטהרן הכחישו בתחילה כי אירע פיצוץ עז, אחר כך הסירו את הקישור הראשוני לידיעה ובהמשך טענו כי אירע בתחנת דלק. עם זאת, באחד הדיווחים נמסר כי הפיצוץ התרחש סמוך לאקדמיה הצבאית באיספהאן.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x