$
בשולי החדשות

מצוקרברג ועד ברין: אנשי העסקים הצעירים המשפיעים ביותר בעולם

מייסדי פייסבוק, טוויטר וגוגל מככבים ברשימת אנשי העסקים המבטיחים מתחת לגיל 40. ומי הישראלי לשעבר שהצטרף אליהם?

סוכנויות הידיעות 23:1116.10.10

מי צריך מבוגר אחראי בשטח כאשר יש בעולם העסקים כיום מנהיגים צעירים, מתחת לגיל 40, שהם יצירתיים, חדשניים - ואינם מוטרדים מהמיתון. יש לא מעט כאלה כיום, שעתידם עוד לפניהם (למרות שגם עברם מרשים). המגזין "פורצ'ן" בחר את רשימת 40 אנשי העסקים המבטיחים מתחת לגיל 40. אנחנו בחרנו להציג בפניכם עשרה מהם.

 

1. מארק אנדרסון, מייסד שותף של נטסקייפ

 

מארק אנדרסון מארק אנדרסון צילום: בלומברג

גיל: 39

 

תחום: טכנולוגיה

 

הרבה לפני שהכרנו את מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, סייע מארק אנדרסון ליצירת אבני היסוד של רשת האינטרנט. חברת מוזאיק שבבעלותו הובילה את הדפדפן המסחרי הראשון. לאחר שמיקרוסופט מחצה את נטסקייפ נעלם אנדרסון מהזירה, אך חזר לעניינים בתור דירקטור בפייסבוק, סקייפ ו-HP.

 

2. מארק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל פייסבוק

 

גיל: 26

 

תחום: טכנולוגיה

 

מארק צוקרברג מארק צוקרברג צילום: בלומברג

מארק צוקרברג ממשיך לעמוד ביעדים שהציב לעצמו: לפייסבוק יהיו יותר ממיליארד דולר הכנסות. לרשת החברתית יש מגוון כלים חדשים. למרות בעיות בסוגיית הפרטיות, האתר עקף את גוגל מבחינת תנועת הגולשים, עם חצי מיליארד משתמשים. בחודש שעבר הוא תרם במפתיע 100 מיליון דולר לשיפור מערכת החינוך של ניוארק.

 

3. אוון וויליאמס וביז סטון, מייסדי טוויטר

 

גיל: 38 ו-36

 

תחום: טכנולוגיה

 

שני מייסדי האח הקטן של פייסבוק עיצבו את האתר מחדש, מנסים להגדיל הכנסות באמצעות פרסומות ומשדרגים את שדרת הניהול.

 

ביז סטון ביז סטון צילום: בלומברג

כך לדוגמה, בחודש שעבר מונה דיק קוסטולו למנכ"ל. לוויליאמס יש 1.3 מיליון עוקבים ולסטון יש 1.6 מיליון.

 

4. ראול וואסקז, מנכ"ל וול מארט.קום

 

גיל: 39

 

תחום: קמעונאות

 

לא חיייבם להיוולד בארצות הברית כדי להצליח ובגדול בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. ראול וואסקז, שנולד באל פאסו, עבר לסן פרנסיסקו במהלך בועת הדוט.קום בתחילת שנות ה-2000, והצטרף לענקית הקמעונאות ב-2002.

 

 

ראול וואסקז ראול וואסקז צילום: בלומברג

ב-2007 הוא כבר ניהל את אחת משלוש החטיבות הגדולות בארה"ב עם מכירות של כ-258 מיליארד דולר.

 

5. סרגיי ברין ולארי פייג', מייסדי גוגל

 

גיל: 37

 

תחום: טכנולוגיה

 

בשנה החולפת השניים הגיעו מייסדי גוגל, סרגיי ברין ולארי פייג', לפשרה עם סין כדי שמנוע החיפוש יוכל להמשיך לפעול במדינה, והציעו לחברות אספקה מהירה יותר של תוכן, עד כדי כך שהמבקרים החלו לתהות מה התקפות של הצהרת ה"do no evil".

 

 

מימין: לארי פייג' וסרגיי ברין מימין: לארי פייג' וסרגיי ברין צילום: בלומברג

התחרות מול מנוע החיפוש מתגברת כל הזמן והחברה עדיין לא פיצחה את אגוז הרשת החברתית. ברין ופייג' שווים כ-30 מיליארד דולר ביחד.

 

6. אדיטיה מיטאל, סמנכ"ל כספים של ArcelorMittal.

 

תחום: תעשייה

 

הסמנכ"ל בעל הבייבי פייס אחראי על ניהול הכספים ביצרנית הפלדה הגדולה בעולם, שנוסדה על ידי אביו, המיליארדר ההודי  לקשמי מיטאל. הסמנכ"ל הצעיר הצליח לחתוך את חובות החברה ב-30% וניצח על ההשתלטות על Arcelor.

 

הוא יושב גם בדירקטורין PPR ואשתו רכשה לא מזמן את מותג האופנה פושט הרגל אסקדה.

 

 

מא הואטנק מא הואטנק צילום: בלומברג

7. מא הואטנק, מייסד ומנכ"ל Tencent

 

גיל: 39

 

תחום: טכנולוגיה

 

מא הוא מייסד חברת האינטרנט הגדולה בסין ואחד העשירים במדינה. הוא ייסד את פלטפורמת המסרים המיידיים QQ ב-1999 והיום יש לחברה חצי מיליארד משתמשים. הכנסות החברה בששת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-1.3 מיליארד דולר - עליה של 65% לעומת 2009.

 

8. ג'יימס מרדוק, יו"ר ומנכ"ל אירופה ואסיה בניוז. קורפ

 

גיל: 37

 

תעשייה: מדיה

 

ג'יימס מרדוק ג'יימס מרדוק צילום: בלומברג

ג'יימס הוא בנו הבוגר היחיד של רופרט מרדוק שמכהן בתפקיד כלשהו בחברה של אביו. הוא מנהל את העיתון, עסקי הדיגיטל והלוויין באירופה ובאסיה. בשנה החולפת החברה הציעה לרכוש 61% ממפעילת הלוויין BSkyB, (היא מחזיקה כיום רק ב-39%) והחלה לגבות תשלום עבור תכני העיתון שלה בבריטניה.

 

9. ג'ון ארנולד, מייסד Centaurus Advisors

 

גיל: 36

 

תעשייה: פיננסים

 

עם הון המוערך ב-3 מיליארד דולר, סוחר האנרגיה הוא המיליארדר השני הכי צעיר בעולם. קרן הגידור שלו מיוסטון, המנהלת 5 מיליארד דולר, היא אחת המצליחות של העשור, עם תשואה של 200% בשנים מסוימות. הסוחר לשעבר מאנרון משקיע כיום גם במתקנים תת קרקעיים לאיחסון גז. לאחרונה הוא התחייב לתרום מחצית מהונו, בהתאם להצהרת באפט-גייטס.

 

מרקוס גלפרין מרקוס גלפרין

10. מרקוס גלפרין, מייסד ומנכ"ל MercadoLibre

 

גיל: 39

 

תחום: טכנולוגיה

 

ב-1999 הסטודנט הארגנטינאי נהפך לאחד ממובילי האינטרנט בדרום אמריקה וייסד את אתר המסחר המקוון MercadoLibre, ממנו רכשה איביי 18% בשנת 2001. מאז ההנפקה ב-2007, המניה זינקה ב-127% והכנסות החברה צמחו ב-26% בשנה שעברה.

   

קפיצה למקום ה-17: בועז ויינשטיין, מייסד SABA קפיטל מנג'מנט

 

גיל: 37

 

תחום: פיננסים

 

בועז וינשטיין בועז וינשטיין צילום: בלומברג

סוחר הנגזרים בועז וינשטיין - בן להורים ישראלים המתגורר בארה"ב - הצטרף לדויטשה בנק בגיל 24 והפך למנהל הצעיר בחברה אי פעם. במשבר האשראי דסק המסחר שלו, שניהל 10 מיליארד דולר, ספג הפסד של כמיליארד דולר. הקרן החדשה שלו גייסה 1.5 מיליארד דולר ומתחילת השנה התשואה שלו היא 9%. ועוד משהו: לאחרונה ניצח וינשטיין את גארי קספרוב במשחק שחמט באירוע צדקה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x