$
המזרח התיכון

פיאד שב ומתחייב: ננקה את השווקים הפלסטינים ממוצרים שמקורם בהתנחלויות

ראש הממשלה הפלסטיני: התוצרת שמקורה בהתנחלויות הישראליות בגדה המערבית מיוצרת על אדמות שנגזלו מהפלסטינים

דורון פסקין 18:0730.12.09

מזה זמן מנהלת הרשות הפלסטינית מסע מתוקשר היטב כנגד התוצרת שמקורה בהתנחלויות הישראליות בגדה המערבית. ביום שלישי בערב שב ראש הממשלה הפלסטיני, ד"ר סלאם פיאד, והתחייב כי השוק הפלסטיני "ינוקה" מתוצרת זו, שלדבריו מיוצרת "על אדמות שנגזלו מהפלסטינים".

 

הרשות הפלסטינית

פרסמה מוקדם יותר השנה צו מיוחד להחרמת מוצרים מההתנחלויות והוצאתם מהשוק הפלסטיני עד תום 2010. הרשות הפלסטינית החלה ביישומו של הצו בד בבד עם הודעת ההקפאה על הבנייה מצד ממשלת ישראל. חסן אבו ליבדה, שר הכלכלה הפלסטיני, העריך באחרונה כי הפלסטינים צורכים מוצרים שמקורם בהתנחלויות בשווי של כ-500 מיליון דולר בשנה.

 

כמעט מדי יום טורחים כלי התקשורת הפלסטינים באחרונה לדווח על החרמת תוצרת מההתנחלויות. בשבוע שעבר דיווחו הפלסטינים על החרמת מוצרים בשווי של יותר מ-50 אלף שקל באזור ראמאללה. הפלסטינים טוענים כי במהלך חודש דצמבר הם החרימו בשווקי הגדה סחורות מההתנחלויות בשווי כולל של 3.46 מיליון שקל.

 

פיאד חזר על מחויבותו למלחמת חורמה במוצרים מההתנחלויות בעת שחנך את תערוכת תעשיית המזון הפלסטינית ביריחו. "מה שחשוב בשלב זה הוא לחזק את יכולת התחרות שלנו והכלכלה הפלסטינית, ובראשם ניקוי השוק הפלסטיני ממוצרים שמקורם בהתנחלויות באופן מוחלט", צוטט פיאד. הוא הוסיף בהקשר זה כי ממשלתו מחויבת לעניין אך הדבר יושג רק בשיתוף פעולה עם כל חלקי החברה הפלסטינית.

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x