$
כלכלה ומדיניות

3,300 לוביסטים מטפלים ברפורמה של אובמה בביטוח הרפואי

לכל מחוקק יש 6 לוביסטים שמנסים להשפיע עליו בשליחות חברות התרופות והתאגידים הגדולים, ששילמו להם מעל 263 מיליון דולר - יותר מכל תעשייה אחרת

סוכנויות הידיעות 21:4714.08.09

אם היה ספק באשר להתחממות בגזרת הרפורמה של ברק אובמה בביטוח הרפואי בקונגרס, הרי ש-3,300 לוביסטים שנשכרו לטפל בנושא לא מותירים מקום לספק.

 

לפי רישומי הסנאט, יש 6 לוביסטים על כל אחד מ-535 המחוקקים בבית הנבחרים ובסנאט. מדובר בהיקף גדול פי שלושה ממספר האנשים שנשכרו

לייצג את תעשיית הבטחון.

 

מעל 1,500 ארגונים שכרו לוביסטים לעניין הביטוח הרפואי, ומצטרפים אליהם בערך שלושה ארגונים מדי יום. כל אחת מעשרת חברות הלוביסטים הגדולות בארה"ב מעורבת בויכוח על הרפורמה שאמורה להשפיע על 17% מכלכלת ארה"ב.

 

בחצי השנה הראשונה של השנה ההוצאה על לוביסטים שייטפלו ברפורמה עמדה על 263 מיליון - יותר מכל תעשייה אחרת. בתקופה המקבילה אשתקד, הם הוציאו 241 מיליון דולר. יצרניות התרופות לבדן הוציאו 134.5 מיליארד דולר - 64% יותר מחברות הגז והנפט.

 

מדובר במאמץ הלוביסטים הגדול ביותר מאז הדיון על הרפורמה במס ב-1,986. הלוביסטים מייצגים מגוון אינטרסים ברפורמה בביטוח הבריאות, שאמורה להכניס לשוק ביטוח פדרלי, שיתחרה בביטוחים הפרטיים וייתן כיסוי רפואי ל-50 מיליון איש נוספים בארה"ב.

 

הלוביסטים עובדים עבור חברות התרופות, כמו פייזר ואמג'ן, שמאמצות בחיוב חלק מהרפורמה ומעוניינות להבטיח שמירה על האינטרסים שלהן. במקביל, הם עובדים עבור לשכת המסחר האמריקאית - הלובי העסקי החזק בארה"ב - שמתנגד לרפורמה. הארגון הוציא השנה 26 מיליארד דולר לטיפול בנושא - יותר מכל קבוצה אחרת.

 

לחברת פאטון בוגס מניו יורק יש 36 לקוחות ששכרו את שירותיה לנושא, כמו הקמעונאית וול מארט ויצרנית התרופות בריסטול מאיירס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x