$
כלכלה ומדיניות

כלכלנים התנצלו בפני המלכה על כך שלא חזו את המשבר

המכתב נשלח לארמון בקינגהאם לאחר שהמלכה אליזבת השנייה שאלה במהלך ביקורה בלונדון סקול אוף אקונומיקס: "מדוע איש לא הבחין במתרחש?"

סוכנויות הידיעות 22:0627.07.09

קבוצה של כלכלנים, מהבולטים בבריטניה, כתבו מכתב התנצלות למלכה אליזבת על כך שכשלו בחיזוי המשבר הפיננסי. "אובזרבר" הבריטי דיווח שהמכתב נשלח למלכה לאחר שבמהלך ביקורה בלונדון סקול אוף אקונומיקס בנובמבר דרשה לדעת כיצד איש לא חזה את משבר האשראי.

 

לפי העיתון, הכלכלנים

כתבו למלכה כי "להטוטנים פיננסיים" אשר האמינו שתוכניותיהם להגן על המערך הפיננסי הן בלתי מנוצחות, אשמים בשילוב קטלני של "היבריס וחוסר מציאותיות".

 

על המכתב חתומים בין השאר טים בסלי, חבר ועדת המדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי וההיסטוריון פיטר הנסי. תוכן המכתב נידון במהלך סמינר שהתקיים בהשתתפות כלכלנים מובילים, בהם ניק מקפירסון, בכיר במשרד האוצר, והכלכלן הראשי של גולדמן זאקס ג'ים אוניל.

 

"אם לסכם, הוד רוממותך, הכישלון בחיזוי התזמון, ההיקף והחומרה של המשבר, אף כי היו לו גורמים רבים, הסיבה העיקרית היא כישלון הדמיון הקולקטיבי של אנשים חכמים רבים, הן במדינה שלנו והן בעולם, להבין את הסיכונים הניצבים בפני המערכת", ציטט העיתון את המכתב.

 

לדברי לואיס גאריקאנו, מרצה בלונדון סקול אוף אקונומיקס, ששוחח עם המלכה במהלך ביקורה, שאלה אותו הוד רוממותה: "מדוע איש לא הבחין במתרחש?".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x